o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NB
|

Semka z koronawirusem. Morawiecki: Jeden z najwybitniejszych dziennikarzy

36
Podziel się

Piotr Semka trafił do szpitala w związku z zakażeniem COVID-19. Osoby zaprzyjaźnione z dziennikarzem informują, że stan jego zdrowia jest bardzo poważny.

Semka z koronawirusem. Morawiecki: Jeden z najwybitniejszych dziennikarzy
(Getty Images)
bDYdMgRh

W internecie zaczęły pojawiać się przed południem niepokojące informacje na temat dziennikarza. "Prosimy o modlitwy za red. Piotra Semkę, który leży pod respiratorem" - napisała na Twitterze dziennikarka Magdalena Łysiak.

W podobnym tonie komentarz umieścił dziennikarz Telewizji Polskiej Jacek Łęski (wpis jednak skasował, by nie wywoływać sensacji).

Piotr Semka trafił dziś z Covidem pod respirator. Bardzo martwię się o niego. Proszę o modlitwę - napisał Łęski.
bDYdMgRj

Premier potwierdza informacje 

Na doniesienia dotyczące prawicowego dziennikarza zareagował nawet premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu określa Piotra Semkę mianem "jednego z najwybitniejszych polskich dziennikarzy". 

Koronawirus daje nam każdego dnia dowody, że jest bardzo groźny i nikt z nas nie powinien go lekceważyć. Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam. Dbajmy o siebie i naszych bliskich i udzielajmy każdego możliwego wsparcia tym, którzy walczą o swoje zdrowie i życie - zaapelował premier na Facebooku. 
bDYdMgRp

Wzrost zakażeń

Resort zdrowia opublikował w środę dane z ostatniej doby. Tendencja dot. zakażeń koronawirusem w dalszym ciągu jest wzrostowa tak samo, jak liczba zgonów.

Mamy 29 978 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. (...) Z powodu COVID-19 zmarło 115 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 460 osób - zakomunikowało Ministerstwo Zdrowia.

W czwartek 25 marca rządzący mają ogłosić kolejne obostrzenia epidemiczne. Mówi się o twardym lockdownie, który miałby zostać wprowadzony w najbliższy weekend bądź od poniedziałku.

bDYdMgRq

Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane - powiedział w środę Michał Dworczyk, szef KPRM.

Zobacz także:To już 50 tysięcy zgonów. Lekarze są przerażeni. Mocny apel do Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYdMgRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Cynik
miesiąc temu
Proś księdza Rudzyka o modlitwę, dostaje kasy dość. Wolę się pomodlić za moich rodziców. Ty tego nie zrobisz człowieku pełnym obłudy.
ja123
miesiąc temu
Módlmy się za biednych i bogatych , za wierzących i niewierzących , za rządzących i opozycję , za żywych i zmarłych . Módlmy się , żeby jeszcze większa kara nas nie spotkała za to co ludzie robią z planetą. Może przyjść taki czas , że zostanie popiół i sucha ziemia i nie będzie gorszych i lepszych.Amen
naród
miesiąc temu
Panie Piotrze , życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
bDYdMgRL
Katvheta
miesiąc temu
Jak trwoga to do Boga. Teraz każdy modlitwy oczekuje.
Suweren
miesiąc temu
Pomódl się sam, modliwa premiera to jest coś, a króla ponoć cudownie uzdrawiała, więc nie proś leniu suwerena, którego twój rząd oszukuje na miliony!
Cynik
miesiąc temu
Zdrowia życzę każdemu, Morawieckiemu też, a o modlitwę niech prosi Rydzyka, mało milionów mu dał?
Ksiądz
miesiąc temu
A co mnie dziennikarze obchodzą. Modlę się za wszystkich, chorych też.
Cynik
miesiąc temu
Jeden z nejwybitniejszych dziennikarzy? Hmmmm Dobrej zmiany? Czy może Nowego Ładu? Daleko od noszy i jeszcze dalej od prawdy!
apis
miesiąc temu
wieczny odpoczynek racz mu dać panie a szatan niech mu świeci na wieki
modlą się
miesiąc temu
Nie musicie prosić, przecież naród cały czas się modli o pomstę do Nieba, i o srogą karę Boską, zwłaszcza dla zachłannych kłamców i krętaczy winnych rujnowania gospodarki i sprawców wielu samobójstw, macie takie modlitwy jak w banku...
bolek
miesiąc temu
TYLKO SZCZEPIONKA KACZYNSKIEGO TAK DOPROWADZA NAZYWA SIE KWARANTANNA DOBIJAJACA
Wojo
miesiąc temu
Muszą podkręcać panikę. Przecież muszą uzasadnić przyszłe zamknięcia. Szkoda, że nie ma wyborów w 21.
Pol
miesiąc temu
Współczuję, ale gdyby schudł, to jeden respirator więcej!
bDYdMgRD
nnn
miesiąc temu
Drugi Boczek
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić