Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Senat odrzucił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego. Internet zareagował [MEMY]

73

Wybory 2020 są nadal zaplanowane na 10 maja. Senat odrzucił jednak ustawę o głosowaniu korespondencyjnym i ponownie ma na trafić do Sejmu. Internauci natychmiastowo zareagowali na najnowsze wieści.

Senat odrzucił ustawę. Reakcja sieci
Senat odrzucił ustawę. Reakcja sieci (Facebook)

Senat odrzucił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego. Internet w kilka godzin zapełnił się postami i memami w tej sprawie. Większość cieszy się z wyników głosowania i kpi z pośpiechu rządu w sprawie wyborów prezydenckich.

We wtorek senatorowie zebrali się aby zająć się głosowaniem dotyczącym nowych przepisów. Te zakładają przeprowadzenie wyborów prezydenckich za pomocą kart wysłanych pocztą. Ponadto marszałek Sejmu miałby prawo przesunąć termin wyborów, jednak nadal w granicach określonych przez konstytucję, czyli w tym przypadku 23 maja.

Głosowanie odbyło się około godz. 21.30. Wzięło w nim udział 86 senatorów z czego 50 z nich było za, 35 przeciw. Jeden senator wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału 13 senatorów Zjednoczonej Prawicy. Byli to m.in. Wojciech Skurkiewicz i Grzgorz Bierecki. Głosu nie oddała również Lidia Staroń.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. "Gdyby Senat nie przetrzymywał tej ustawy, nie byłoby żadnego problemu"

Ustawa odrzucona przez Senat trafi ponownie do Sejmu. Teraz aby odrzucić stanowisko Senatu, wymagana jest bezwzględna większość głosów. Liczba głosów "za" musi być większa niż suma głosów "przeciw" i wstrzymujących się.

Obrady były gorące. Pojawiła się możliwość, że Senat w ogóle nie zabierze głosu w tej sprawie. Bowiem jeżeli Senat nie przystąpi do obrad i głosowania po 30 dniach, ustawa może trafić prosto na biurko prezydenta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić