Wróć na
Aldona Brauła
|

Senat odrzucił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego. Internet zareagował [MEMY]

38
Podziel się

Wybory 2020 są nadal zaplanowane na 10 maja. Senat odrzucił jednak ustawę o głosowaniu korespondencyjnym i ponownie ma na trafić do Sejmu. Internauci natychmiastowo zareagowali na najnowsze wieści.

Senat odrzucił ustawę. Reakcja sieci
Senat odrzucił ustawę. Reakcja sieci (Facebook)
bCZKiSFx

Senat odrzucił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego. Internet w kilka godzin zapełnił się postami i memami w tej sprawie. Większość cieszy się z wyników głosowania i kpi z pośpiechu rządu w sprawie wyborów prezydenckich.

We wtorek senatorowie zebrali się aby zająć się głosowaniem dotyczącym nowych przepisów. Te zakładają przeprowadzenie wyborów prezydenckich za pomocą kart wysłanych pocztą. Ponadto marszałek Sejmu miałby prawo przesunąć termin wyborów, jednak nadal w granicach określonych przez konstytucję, czyli w tym przypadku 23 maja.

bCZKiSFz

Głosowanie odbyło się około godz. 21.30. Wzięło w nim udział 86 senatorów z czego 50 z nich było za, 35 przeciw. Jeden senator wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału 13 senatorów Zjednoczonej Prawicy. Byli to m.in. Wojciech Skurkiewicz i Grzgorz Bierecki. Głosu nie oddała również Lidia Staroń.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. "Gdyby Senat nie przetrzymywał tej ustawy, nie byłoby żadnego problemu"

Ustawa odrzucona przez Senat trafi ponownie do Sejmu. Teraz aby odrzucić stanowisko Senatu, wymagana jest bezwzględna większość głosów. Liczba głosów "za" musi być większa niż suma głosów "przeciw" i wstrzymujących się.

bCZKiSFF

Obrady były gorące. Pojawiła się możliwość, że Senat w ogóle nie zabierze głosu w tej sprawie. Bowiem jeżeli Senat nie przystąpi do obrad i głosowania po 30 dniach, ustawa może trafić prosto na biurko prezydenta.

bCZKiSFG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCZKiSGa
KOMENTARZE
(38)
2,5,10
5 miesięcy temu
Informacja dla opozycji .Sprawa jest prosta. ogłosić stan klęski. zawiesic działanie partii politycznych i rozpisac normalne wybory w lipcu lub sierpniu.Pozamiatane
Filip
5 miesięcy temu
oni nie rozumieją dlaczego trzeba zwracać koperty?
Obserwator27
5 miesięcy temu
Misiek.!...Opamiętaj się.........no chyba że Ty bierzesz koperty.?
bCZKiSGb
Henry
5 miesięcy temu
Wcześniej czy pużniej Polacy wykończą tych zdrajców i oszustów, dla nich nie ma przyszłości w naszym kraju.
Aldi
5 miesięcy temu
Tak ! Marszałek dał fuchy nieudacznikom w kancelarii i od razu premie!K.Za co?!
Najnowsze komentarze (38)
ooo
5 miesięcy temu
internauci, raptem jakies 20% kodomitow...
san
5 miesięcy temu
PiS w najwyższym zachwycie - że ma tak głupią oPOzycję!
Uwe
5 miesięcy temu
Opozycja tylko o trochę odwlekla swoją kolejną już nieuchronna klęskę
polip
5 miesięcy temu
cos ty nie gra,jestem z korporacji pogrzebowej,tyle sie mowi o smiercionosnych kopertach,a my mamy coraz mniej pogrzebow w marcu,wychodza statystycznie 2 na powiat,to nie koronawirus,tylko pst...lekarze nie wykonuja w szpitalach biezacych zabiegow,zajmuja sie wszyscy covid -19.........!!!!!!!!
poli
5 miesięcy temu
Kto ,jak kto ,ale Grodzki przeciwko kopertom??????
klaraa
5 miesięcy temu
Wieczorna nuda? Polecam mega fajną stronke z najonwszymi filami online dla mnie mega na zabicie nudy zapraszam tu https://ô.cc/Filmyy.Onlinee
Henry
5 miesięcy temu
Wcześniej czy pużniej Polacy wykończą tych zdrajców i oszustów, dla nich nie ma przyszłości w naszym kraju.
qucio
5 miesięcy temu
"ciecia" osoba w państwie - expert od kopert - Koperta-Grodzki najlepiej wie, że koperty mogą być zabójcze...!
bCZKiSFT
Polak1
5 miesięcy temu
Marszałek "koperta" nie dostał koperty. A tak się do nich przyzwyczaił...
ewangelia
5 miesięcy temu
Nie wstydzę się ewangelii! Jest ona przecież potęgą Bożą, która prowadzi do zbawienia każdego wierzącego. (Rzym 1:16) On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (Proroctwo Izajasza 53 - 700pne)
Bron - Hilda
5 miesięcy temu
marzenie życia !!! chciałaby widzieć jak Kaczyński lata po adresach ze skrzynka !! r e w e l a c j a !!
axel
5 miesięcy temu
A może coś jest na rzeczy z tymi kopertami niosącymi śmierć? Ciekawi mnie ilu pacjentów od kopert przeżyło konfrontację z geniuszem tego senackiego Cysorza. Kto wie lepiej od niego, jak koperty są niebezpieczne?!
W.Borsa
5 miesięcy temu
Niepotrzebne jest ogłaszanie jakiejkolwiek klęski. Organizowanie wyborów w proponowanej formie, w czasie pandemii, narusza w sposób OCZYWISTY Art. 5. Konstytucji R.P. (… zapewnia … bezpieczeństwo obywateli, ...)! Artykuł ten ma większą moc prawną niż jakiekolwiek unormowania wyborcze!
Jowita
5 miesięcy temu
Dał fuchy wyrzutkom w senacie i premie za nic!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić