Siergiej Ławrow jest o tym przekonany. Zachód będzie musiał się ugiąć?

Siergiej Ławrow zabrał głos na temat sytuacji swojej ojczyzny na arenie międzynarodowej. Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraził pewność, że niedługo Zachód zacznie dążyć do porozumienia z krajem Władimira Putina, a opinię uzasadnił.

Siergiej Ławrow jest o tym przekonany. Zachód będzie musiał się ugiąć?
Siergiej Ławrow jest przekonany, że Zachód będzie zmuszony podjąć negocjacje z Rosją (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Wypowiedź Siergieja Ławrowa została przytoczona przez rosyjską agencję informacyjną TASS. Minister spraw zagranicznych podzielił się z medium pewnością, że światowa gospodarka przechodzi poważny kryzys, ponieważ rządzący państwami Zachodu nie są w stanie nią kompetentnie sterować.

Wojna w Ukrainie. Siergiej Ławrow o rozmowach z Zachodem

Siergiej Ławrow jest przekonany, że głowy zachodnich mocarstw nie będą w stanie zapanować nad gospodarką, o ile nie podejmą współpracy z rządem Rosji. W taki sposób minister spraw zagranicznych uzasadnił własne przekonanie, że prędzej czy później wrogo nastawieni politycy i tak wyciągną ręce do Władimira Putina.

W niedalekiej przyszłości ujrzymy zmniejszenie się możliwości Zachodu, bardzo poważne ograniczenia w możliwościach kierowania światową gospodarką tak, jakby tego chcieli i czy tego zechcą, czy nie, będą musieli podjąć negocjacje – wyraził przekonanie Siergiej Ławrow (TASS).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Dyplomata o "głupocie Putina". W tle historyczne spotkanie

Jednocześnie Siergiej Ławrow podkreślił, że obecnie Rosja skupia się na zacieśnianiu relacji z innymi państwami niż Zachodnie. Od czasu napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę – którą Ławrow określa "specjalną operacją wojskową" – kraje Europy Zachodniej odwróciły się od Władimira Putina. W rezultacie skupił on swoją uwagę na m.in. Białorusi, Indiach czy Chinach.

Rosja nie będzie gonić za Zachodem. Skupimy się na tych, którzy nigdy nas nie zawiedli i z którymi z czasem zdołaliśmy wypracować nieraz bardzo trudne kompromisy. Ale kiedy je już osiągnęliśmy, nikt nie został oszukany. Na Zachodzie wszystko odbywa się dokładnie na odwrót – podsumował Siergiej Ławrow (TASS).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić