Borkowice. Nie żyje zakonnica

246

Siostry zakonne pracujące w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Borkowicach walczą z koronawirusem. W ostatnich dniach odnotowano tam przypadek śmiertelny.

Borkowice. Nie żyje zakonnica
Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek (Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek)

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Portal echodnia.eu poinformował, że zaraza pojawiła się wśród sióstr zakonnych pracujących w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Borkowicach w powiecie przysuskim.

Sytuacja w placówce okazała się bardzo poważna. Jedna z zakażonych sióstr trafiła do szpitala. Niestety, po kilku dniach pobytu 83-letnia siostra Zdzisława zmarła. Inne zainfekowane poddały się izolacji i po jej odbyciu wracają do sił.

Po kilku dniach starań służb medycznych, dnia 2 kwietnia br. zmarła – na skutek powikłań i chorób współistniejących. Pogrzeb Siostry odbędzie się po Świętach. Dokładnych ustaleń jeszcze nie ma. Siostry proszą o duchową łączność w modlitwie - napisano w oświadczeniu.

Siostry zakonne zawiesiły prowadzoną przez siebie działalność. Zamknięte zostało przedszkole, które wróci do normalnego funkcjonowania, gdy stan zdrowia sióstr na to pozwoli.

Koronawirus w Polsce

3 kwietnia w Polsce poinformowano o 28 073 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii zainfekowało się nim aż 2,42 mln Polaków. Niestety prawie 55 tysięcy z nich poniosło śmierć.

Zobacz także: Szymon Hołownia chce dymisji Michała Dworczyka. Jest reakcja z rządu
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić