aktualizacja 

Skandal podczas kolędy. Całe Jasło huczy. Policja działa

1406

To nigdy nie powinno się wydarzyć. Mężczyzna chciał zaatakować nożem księdza, który pełnił obowiązki w ramach wizyty duszpasterskiej w Jaśle na Podkarpaciu. Duchownemu na szczęście nic się nie stało, a skandaliczną sprawą zajęła się policja.

Skandal podczas kolędy. Całe Jasło huczy. Policja działa
Skandal podczas kolędy na Podkarpaciu. Ksiądz zaatakowany nożem (Adobe Stock)

Kolędy w większości parafii odbywają się już w tradycyjny sposób, czyli w formie odwiedzin w domach. Kolęda zaczyna się od wspólnej modlitwy z domownikami. Następnie kapłan święci dom i błogosławi całą rodzinę na kolejny rok.

Nie wszędzie jednak tradycyjnie spotkanie wygląda tak jak powinno. Kilka dni temu pewien mężczyzna postanowił zaatakować nożem księdza, który pełnił obowiązki w ramach wizyty duszpasterskiej w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ida Nowakowska o atmosferze na planie "Pytania na śniadanie"

Przykre zdarzenie wydarzyło się w Jaśle na Podkarpaciu. Mężczyzna na jednej posesji groził duchownemu nożem, a potem wyrwał mu jego teczkę, w której znajdowały się wszystkie dokumenty.

Do duchownego podszedł zakapturzony mężczyzna i wymachując nożem zabrał mu saszetkę, w której znajdowało się kropidło, modlitewnik, święte obrazki i materiały duszpasterskie - potwierdza dla TVN24 komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Księdzu nic się nie stało, jednak mężczyzny nie udało się złapać. Mundurowi mają apel do osób, które były świadkami zdarzenia bądź mogą mieć wiedzę w tej sprawie, o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle lub kontakt pod numerem alarmowym 112 lub 478295310, 478295311, 478295399. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Kontrowersyjne zachowanie księdza

W Polsce wybuchła ostatnio dyskusja duchowni powinni przyjmować pieniądze od parafian. "Gazeta Wyborcza" poinformowała ostatnio o przypadku z Narwi w województwie podlaskim, gdzie członkowie parafii Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa i Męczennika otrzymali wskazówki dotyczące wizyty kapłana.

Jak czytamy, składka kolędowa w tym roku na kościół w tej parafii wynosi od rodziny 500 zł, od rodziny jednoosobowej 250 zł. Składka dla organisty od rodziny to 75 zł.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić