Skandal podczas komunii. Zrobił to, gdy ksiądz nie patrzył

815

Podczas komunii 39-letni mężczyzna włamał się na plebanię i ukradł gotówkę w kwocie 1,6 tys. zł. Szybko został zatrzymany przez policję i usłyszał już zarzuty. Jak się okazało, mężczyzna powinien w tym czasie przebywać w więzieniu.

Skandal podczas komunii. Zrobił to, gdy ksiądz nie patrzył
Skandal podczas komunii. Mężczyzna ukradł pieniądze z plebanii, zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Do kradzieży z włamaniem doszło w ubiegłą sobotę w Barczewie w powiecie olsztyńskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna, podczas uroczystości pierwszokomunijnej, wykorzystał nieuwagę duchownych, a następnie włamał się do jednego z pomieszczeń.

Mężczyzna z plebanii ukradł 1,6 tysiąca złotych. Sprawa została przez kościół zgłoszona na policję.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków i dotarli do nagrań z monitoringów. Praca operacyjna policjantów z Barczewa doprowadziła do ustalenia tożsamości i zatrzymania podejrzanego mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie Szczytna.

Jak się okazało, przestępcą był 39-letni mieszkaniec Olsztyna. Warto podkreślić, że policjanci zadziałali w ostatnim momencie. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, ponieważ planował dalszą ucieczkę.

Podwójna wpadka

39-latek trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, by odbyć karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

39-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

Zobacz także: Oscary 2022. Anna Dzieduszycka spełniła swoje marzenie na gali
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić