o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

"Skandaliczne". Papież Franciszek w Wielkanoc przemówił do świata

137
Podziel się

W swoim wielkanocnym przesłaniu papież Franciszek wezwał do przyspieszenia dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19. Z kolei konflikty i zbrojenie się podczas pandemii nazwał "skandalicznym".

"Skandaliczne". Papież Franciszek w Wielkanoc przemówił do świata
Papież przekazał ważne słowa na Wielkanoc. (PAP)
bDSJFnaZ

Po odprawieniu mszy Wielkanocnej Franciszek przeczytał swoje przesłanie "Urbi et Orbi". Papież co roku omawia w nim światowe problemy i apeluje o pokój.

Pandemia wciąż się rozprzestrzenia, podczas gdy kryzys społeczno-gospodarczy pozostaje dotkliwy, zwłaszcza dla ubogich. Jednak - i to jest skandaliczne - konflikty zbrojne nie zakończyły się, a arsenały wojskowe są wzmacniane - powiedział.
bDSJFnbb

Franciszek po raz kolejny wezwał do rozbrojenia. Wspomniał kilka konfliktów w Afryce, m.in. w Etiopii i Mozambiku, a także kryzys w Jemenie i brak porozumienia między Izraelczykami i Palestyńczykami.

- Na świecie jest jeszcze zbyt wiele wojen i zbyt wiele przemocy! Niech Pan, który jest naszym pokojem, pomoże nam przezwyciężyć myśli o wojnie - mówil papież

Zobacz także: Watykan obcina pensje kardynałom. Winny koronawirus
bDSJFnbh

Papież prosił także o pocieszenie chorych, bezrobotnych oraz tych, którzy stracili ukochaną osobę. Pochwalił pracowników medycznych i wezwał światowe rządy do bardziej zdecydowanego działania i pomoc najuboższym.

Wzywam całą społeczność międzynarodową, w duchu globalnej odpowiedzialności, do zaangażowania się w przezwyciężenie opóźnień w dystrybucji szczepionek i ułatwienie ich dystrybucji, zwłaszcza w najbiedniejszych krajach - powiedział papież.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJFnbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(137)
Viki
1 tyg. temu
Nic złego nie powiedział, wręcz przeciwnie. Widać że człowiek to paskudna istota, poprzekręca, wydedykuje co mu pasuje. Gdy by pan Jezus drugi raz przyszedł na świat też byśmy go ukrzyzowali, bo powiedziałby napewno coś nie po naszej myśli. Ot taki jest człowiek. Nie zastanawia się co sam robi źle, tylko ocenia innych.
STELLA
1 tyg. temu
Koronwirus to Światowe Ludobójstwo. Najpierw stworzyli, teraz robią eksperyment ze szczepionkami, z góry wiedząc, że zrobi to więcej szkody niż pożytku. Jeżeli lekarze są zaszczepieni to mogą już przyjmować pacjentów w przychodniach a dlaczego tego nie robią. To na co to szczepienie!
Katolik
1 tyg. temu
Te szczepionki tylko dadzą odwrotny skutek. Na to nie ma co liczyć . Liczę tylko na Boga i Jezusa Zmartwychwstałego. Bo tylko oni mogą ratować ludzi.
bDSJFnbD
Witam
1 tyg. temu
Satanista Bill Gates też nagrania do szczepionek swoich panów Rockeffelerów z piekła rodem. Niech Bóg nas chroni od tych,, dobrodziei,,
Chrzecijanin
1 tyg. temu
Co złego powiedział wasze tytuły to żenada każdy chce żyć w zgodzie bez wojen i głodu Chrystus tak naucza i głosi pokój abyśmy byli braćmi nie potępia człowieka tylko jego złe czyny
Najnowsze komentarze (137)
WARS.
1 tyg. temu
Cyt.:("W swoim wielkanocnym przesłaniu papież Franciszek wezwał do przyspieszenia dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19. Z kolei konflikty i zbrojenie się podczas pandemii nazwał "skandalicznym".) Chyba coś wyjatkowo okrutnego wynika z rozumowania papieża Franciszka ? Czyżby należało masowo i jak najszybciej eksperymentować genetycznie na populacji ludzkości, a nawet można i należy zbroić się gdy minie plandemia, wszyscy się wyszczepią jak zwierzeta przeznaczone do eksperymentalnych prac laboratoryjnych. Wylania sie z wyppwiedzi papieza ponury obraz woli leczenia i zbrojenia by wojować, zabijac i rabować w imie interesow inkluzywnego kapitaliznu rabunkowego. Spotkanie papieza z Rothsyldem przynosci taki ponury obraz intencji Jego Świątobliwości. Papiez Franciszek widocznie nie bywa na wykładach wybitnych naukowców z zakresu medycyny, nie zapoznaje się z tym wszystkim co człowiek wbrew woli Pana Boga dokonuje wobec bliźniego. A przecież wiara i rozum oraz chodź dobre intencje, powinny być nierozłacznie towarzyszącymi wartosciami w życiu każdego człowieka w tym i Jego Świątobliwości papieża Franciszka.
Baba
1 tyg. temu
To jest Antychryst,co on mówi to mi zwisa,niech powie o zabijanych dzieciach w ich rytuałach szatańskich,pedofilskich handlu dziecmi na organy.☠️💀🇮🇱
Mr....kruger
1 tyg. temu
Wesolego Alleluja moi Drodzy !!!xxx
Malgorzata
1 tyg. temu
Amantadyna to też, dobry lek nie zmarło by tylu ludzi,doktor przyjmuje nawet do 23 jak trzeba wybada i nie boi się i sam też się tym leczył ,proszę o modlitwę za tego doktora oby Bóg mu błogosławił ,a Maryja skrywa pod swym płaszczem od złego chroni.
Gość
1 tyg. temu
Czyżby to i papież namawiał do depopulacji promując szczepienia? Ilu ludzi już zmarło tylko w Polsce a ile tysięcy ma niepożądane odczyny poszczepienne?
Arczi
1 tyg. temu
Namawianie do eksperymentu medycznego w postaci terapii genowej zwanej dla zmylenia szczepionkami uważam za skrajnie nieodpowiedzialne. Papież z pewnością wie, że wirus jest stworzony w labolatorium. Teraz te same grupy wpływów i interesów (ludzie pozbawieni skrupułów) serwują nam tak naprawdę nie wiadomo co. Żyjemy w czasach ostatecznych, a te tzw "szczepionki" jawią mi się jako biblijne "znamię bestii".
Agenda2030
1 tyg. temu
A ile Watykan kupił szczepionek? 0... "SZCZEP SIĘ ŚWIECIE!", bo adrenochrom szybko się kończy.
Rogal
1 tyg. temu
Dziwne dystrybucja szczepionek tak a przecież każdy zaszczepiony ma znamię szatana...
bDSJFnbv
NRD
1 tyg. temu
Franciszek niech nie pierdzieli głupot. Jak była 2 wojna światowa to poobydwu stronach frontu kapelani mówili Bóg jest z nami i co ?
Marawe
1 tyg. temu
Jedyne co kościół robi to tylko ubolewa albo apeluje... A wystarczy żeby przeznaczyli choćby jeden promil swego bogactwa na walkę z biedą.,pandemią itp.... Ale nie..
Młody
1 tyg. temu
Franek pobłogosław. Polski. Rząd, rząd PiS mądrego kreatywnego premiera,. Morawieckiego itd
Bob
1 tyg. temu
Ja nie wierzę w dobroć tego papierza. Dla mnie głosi on poglądy przeciwne i szkodzące wierze chrześcijańskiej.
Gulgorn
1 tyg. temu
Wy wogóle czytacie co wy piszecie;)jeden specjalista lepszy od drugiego hahahha
Dasa
1 tyg. temu
A dlaczego papież nie powoe niech pan nasz Jezus Chrystus? Pan moze byc inny...;(
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić