Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

"Skandaliczne". Papież Franciszek w Wielkanoc przemówił do świata

137
Podziel się

W swoim wielkanocnym przesłaniu papież Franciszek wezwał do przyspieszenia dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19. Z kolei konflikty i zbrojenie się podczas pandemii nazwał "skandalicznym".

"Skandaliczne". Papież Franciszek w Wielkanoc przemówił do świata
Papież przekazał ważne słowa na Wielkanoc. (PAP)
bEUbFCCZ

Po odprawieniu mszy Wielkanocnej Franciszek przeczytał swoje przesłanie "Urbi et Orbi". Papież co roku omawia w nim światowe problemy i apeluje o pokój.

Pandemia wciąż się rozprzestrzenia, podczas gdy kryzys społeczno-gospodarczy pozostaje dotkliwy, zwłaszcza dla ubogich. Jednak - i to jest skandaliczne - konflikty zbrojne nie zakończyły się, a arsenały wojskowe są wzmacniane - powiedział.
bEUbFCDb

Franciszek po raz kolejny wezwał do rozbrojenia. Wspomniał kilka konfliktów w Afryce, m.in. w Etiopii i Mozambiku, a także kryzys w Jemenie i brak porozumienia między Izraelczykami i Palestyńczykami.

- Na świecie jest jeszcze zbyt wiele wojen i zbyt wiele przemocy! Niech Pan, który jest naszym pokojem, pomoże nam przezwyciężyć myśli o wojnie - mówil papież

Zobacz także: Watykan obcina pensje kardynałom. Winny koronawirus
bEUbFCDh

Papież prosił także o pocieszenie chorych, bezrobotnych oraz tych, którzy stracili ukochaną osobę. Pochwalił pracowników medycznych i wezwał światowe rządy do bardziej zdecydowanego działania i pomoc najuboższym.

Wzywam całą społeczność międzynarodową, w duchu globalnej odpowiedzialności, do zaangażowania się w przezwyciężenie opóźnień w dystrybucji szczepionek i ułatwienie ich dystrybucji, zwłaszcza w najbiedniejszych krajach - powiedział papież.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUbFCDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(137)
WARS.
8 miesięcy temu
Cyt.:("W swoim wielkanocnym przesłaniu papież Franciszek wezwał do przyspieszenia dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19. Z kolei konflikty i zbrojenie się podczas pandemii nazwał "skandalicznym".) Chyba coś wyjatkowo okrutnego wynika z rozumowania papieża Franciszka ? Czyżby należało masowo i jak najszybciej eksperymentować genetycznie na populacji ludzkości, a nawet można i należy zbroić się gdy minie plandemia, wszyscy się wyszczepią jak zwierzeta przeznaczone do eksperymentalnych prac laboratoryjnych. Wylania sie z wyppwiedzi papieza ponury obraz woli leczenia i zbrojenia by wojować, zabijac i rabować w imie interesow inkluzywnego kapitaliznu rabunkowego. Spotkanie papieza z Rothsyldem przynosci taki ponury obraz intencji Jego Świątobliwości. Papiez Franciszek widocznie nie bywa na wykładach wybitnych naukowców z zakresu medycyny, nie zapoznaje się z tym wszystkim co człowiek wbrew woli Pana Boga dokonuje wobec bliźniego. A przecież wiara i rozum oraz chodź dobre intencje, powinny być nierozłacznie towarzyszącymi wartosciami w życiu każdego człowieka w tym i Jego Świątobliwości papieża Franciszka.
Baba
8 miesięcy temu
To jest Antychryst,co on mówi to mi zwisa,niech powie o zabijanych dzieciach w ich rytuałach szatańskich,pedofilskich handlu dziecmi na organy.☠️💀🇮🇱
Mr....kruger
8 miesięcy temu
Wesolego Alleluja moi Drodzy !!!xxx
bEUbFCDD
Malgorzata
8 miesięcy temu
Amantadyna to też, dobry lek nie zmarło by tylu ludzi,doktor przyjmuje nawet do 23 jak trzeba wybada i nie boi się i sam też się tym leczył ,proszę o modlitwę za tego doktora oby Bóg mu błogosławił ,a Maryja skrywa pod swym płaszczem od złego chroni.
Gość
8 miesięcy temu
Czyżby to i papież namawiał do depopulacji promując szczepienia? Ilu ludzi już zmarło tylko w Polsce a ile tysięcy ma niepożądane odczyny poszczepienne?
Arczi
8 miesięcy temu
Namawianie do eksperymentu medycznego w postaci terapii genowej zwanej dla zmylenia szczepionkami uważam za skrajnie nieodpowiedzialne. Papież z pewnością wie, że wirus jest stworzony w labolatorium. Teraz te same grupy wpływów i interesów (ludzie pozbawieni skrupułów) serwują nam tak naprawdę nie wiadomo co. Żyjemy w czasach ostatecznych, a te tzw "szczepionki" jawią mi się jako biblijne "znamię bestii".
Agenda2030
8 miesięcy temu
A ile Watykan kupił szczepionek? 0... "SZCZEP SIĘ ŚWIECIE!", bo adrenochrom szybko się kończy.
Rogal
8 miesięcy temu
Dziwne dystrybucja szczepionek tak a przecież każdy zaszczepiony ma znamię szatana...
NRD
8 miesięcy temu
Franciszek niech nie pierdzieli głupot. Jak była 2 wojna światowa to poobydwu stronach frontu kapelani mówili Bóg jest z nami i co ?
Marawe
8 miesięcy temu
Jedyne co kościół robi to tylko ubolewa albo apeluje... A wystarczy żeby przeznaczyli choćby jeden promil swego bogactwa na walkę z biedą.,pandemią itp.... Ale nie..
Młody
8 miesięcy temu
Franek pobłogosław. Polski. Rząd, rząd PiS mądrego kreatywnego premiera,. Morawieckiego itd
Bob
8 miesięcy temu
Ja nie wierzę w dobroć tego papierza. Dla mnie głosi on poglądy przeciwne i szkodzące wierze chrześcijańskiej.
Gulgorn
8 miesięcy temu
Wy wogóle czytacie co wy piszecie;)jeden specjalista lepszy od drugiego hahahha
bEUbFCDv
Dasa
8 miesięcy temu
A dlaczego papież nie powoe niech pan nasz Jezus Chrystus? Pan moze byc inny...;(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić