Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Śląsk. Wyjątkowo okrutne morderstwo w centrum Będzina. Policja ma sprawców

214

W Będzinie (woj. śląskie) doszło do brutalnego morderstwa. Dwóch mężczyzn bez wyraźnego powodu pobiło i podpaliło 45-latka. Obaj sprawcy są już w tymczasowym areszcie. Grozi im nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Śląsk. Wyjątkowo okrutne morderstwo w centrum Będzina. Policja ma sprawców
Brutalne morderstwo w Będzinie. (Policja)

Do brutalnego zabójstwa doszło w czwartek wieczorem na jednej z głównej ulic w Będzinie. Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 46 lat spotkało się z 45-latkiem, aby wspólnie pić alkohol. W pobliskim sklepie kupili wódkę i piwo, a następnie schowali się w zaroślach.

W trakcie spotkania między mężczyznami doszło prawdopodobnie do sprzeczki. 28 i 46-latek zaatakowali swojego kompana. Ofiara została brutalnie pobita. Przed ucieczką z miejsca zdarzenia sprawcy podpalili ubranie 45-latka.

Ciało zostało znalezione już następnego dnia około 4:30 nad ranem. Zauważyła je przypadkowa osoba, która przejeżdża tamtędy na rowerze. Na miejsce od razu wezwała policję.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Prof. Antoni Dudek: to będzie pierwszy "egzamin" Dudy. Prezes PiS mówił już dwa razy

Śledczy szybko ustalili tożsamość ofiary. Obrażenia na ciele 45-latka były bardzo rozległe. Sekcja zwłok wyjaśni, co było dokładną przyczyną śmierci, a także czy w chwili podpalenia mężczyzna jeszcze żył.

Brutalne morderstwo na Śląsku. Sprawcom grozi dożywocie

Policji udało się także znaleźć sprawców tego morderstwa. Obaj mężczyźni przebywali w jednym z mieszkań w centrum Będzina. Na miejscu zabezpieczono także wiele dowodów w sprawie.

Sprawcy przestępstwa, decyzją będzińskiego sądu zostali wczoraj tymczasowo aresztowani. Za zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem grozi im kara dożywotniego więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić