o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A.S.
|
aktualizacja

Śmierć irańskiego generała. Wyszło na jaw, jak Amerykanie go namierzyli

27
Podziel się

Według informacji irańskiego wymiaru sprawiedliwości, pochwycono mężczyznę, który miał dostarczyć Izraelowi oraz USA informacje, które doprowadziły do zabicia w styczniu irańskiego generała Kasema Sueljmaniego. Śmierć Sulejmaniego doprowadziła do kryzysu militarnego między Iranem a USA.Po swej śmierci Kasem Sulejmani został uznany w Iranie za bohatera narodowego.
Po swej śmierci Kasem Sulejmani został uznany w Iranie za bohatera narodowego. (YouTube)
bEJLPwYB

Jak poinformował Gholamhossein Esmail, rzecznik ds. sądownictwa, na obywatelu Iranu który dostarczył informacje wywiadom USA i Izraela na temat miejsca przebywania generała Kasema Sulejmaniego, zostanie wkrótce wykonany wyrok śmierci.

Sulejmani był jednym z najważniejszych irańskich generałów i dowódcą elitarnej jednostki Al-Kuds. Odpowiadał organizację szyickich bojówek w Iraku oraz Libanie. 3 stycznia tego roku zginął w ataku rakietowym wykonanym przez jednostki amerykańskie.

Czytaj także:

bEJLPwYD

Zamach na generała Sulejmaniego

Śmierć generała doprowadziła Iran i Stany Zjednoczone na skraj wojny. W odwecie na śmierć Sulejmaniego Irańczycy dokonali ataku bombowego na amerykańską bazę w Iraku.

To, w jaki sposób Amerykanom udało się zlokalizować dowódcę, który przez wiele lat pozostawał nieuchwytny, przebywając np. na terytorium Iraku, było dotychczas niewiadome. Według informacji podanych przez Esmailiego w publicznej telewizji, posłużono się szpiegiem, który zinfiltrował działanie Al-Kuds. Poza jego imieniem nie podano, jak dotychczas, więcej informacji.

bEJLPwYJ

Mahmoud Mousavi-Majd, jeden ze szpiegów CIA i Mossadu został skazany na śmierć. Ujawnił naszym wrogom miejsce, gdzie znajdował się męczennik Sulejmani - powiedział rzecznik ds. sądownictwa.

Zobacz także: Irańska ropa u wybrzeży Wenezueli

bEJLPwZe
KOMENTARZE
(27)
Mick
rok temu
To wszystko co sie obecnie dzieje na swiecie w mojej ocenie doprowadzi wieksza czesc z nas do unicestwienia . Tak jak chca wladcy swiata . Po prostu jest nas juz za duzo . Ma nas byc 700 milionow a nie iles tam miliardow . To tak przy okazji
gość12
rok temu
Sulejmani to był Kat, dostal to na co zasluzyl, miał krew na rekach tysiących istnien, calych rodzin ktore znikaly również iranskich, jak myslicie dlaczego był nieuchwytny, dlaczego ukrywal się I zawsze był w otoczeniu kilkunastu ochroniarzy. Bo wiedzial że za to co robi w koncu ktos go bedzie chcial go zlikwidowac
PIF PAF
rok temu
NIEWAZNE JAK NAMIERZYLI WAZNE ZE TRAFILI.
bEJLPwZf
Ukulele
rok temu
To, że był bohaterem narodowym nie napisali :)
Zimna Zośka
rok temu
Rany, patrząc na zdjęcie w pierwszej chwili myślałam, że to Sean Connery.
Artaxerxes
rok temu
Musieli znaleźć kozła ofiarnego po tym jak Amerykanie go zlikwidowali w bezbłędnej akcji. Gdyby pan szyicki generał siedział w Iranie to nie mogłoby się stać. Teraz poproszę o Kima zanim rozpocznie wojnę nuklearną
nmjiu
rok temu
Od kiedy Irak jest częścią Iranu ?
piston
rok temu
Nie wiem jak można zabić kogoś na ulicy w jego własnym kraju - i być bezkarnym ?
Basar
rok temu
Mieszają kraj iran z Irakiem. Gdyby ktoś łącznie z tym copywriterem nie wiedział przypomnę ze to 2 całkowicie inne kraje które 30 lat temu toczyły ze sobą okrutną wojnę
Totu
rok temu
A co u babci Rozenek?
marek56.b
rok temu
Iran i Usa jak na razie nie są w stanie wojny. Skryty atak na irańskiego generała i to na terytorium obcego państwa jest zamachem terrorystycznym.
antyklerykał
rok temu
/...Równo dziesięć lat temu amerykańskie i brytyjskie wojsko (z oddziałem tchórzliwych “sprzymierzeńców” na sznurku) rozpoczęło “Operację Iracka Wolność”, inaczej “Shock and Awe”, inaczej “Operacja Zniszczyć Niebezpieczną Infrastrukturę Iraku i Zacząć Ponad Dziesięcioletni Atak na Irakijczyków i Okupację ich Kraju”. Jak dotąd, bezpośrednim skutkiem tego “wyzwolenia” było zamordowanie co najmniej 1,5 miliona irackich cywilów i wysiedlenie z domów co najmniej 5 milionów. To na dodatek do milionów zabitych i doprowadzonych do nędzy i wyniszczenia przez narzucone przez USA sankcje ekonomiczne w poprzedniej dekadzie. Śmiercionośne podkładanie bomb do samochodów trwa do dzisiaj. Jednym słowem, Irak nie był wyzwalany – był niszczony i to niszczony rozmyślnie..........więcej w artykule /Dekada ludobójstwa w Iraku. Nowe dowody na wykorzystanie szwadronów śmierci/
Lonia
rok temu
Od kiedy to Syria jest częścią Rosji...ktora dokonuje nalotow bombowych na ludnosc cywilną.....Dziewczęta i chłopcy z OLGINO zaraz nam to wytłumaczą....!!!!
bEJLPwYX
Leszek
rok temu
Od kiedy Ppolska jest niezalezna. Od nigdy. Teraz jestescie pod butem - Kaczynskiegoo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić