Smutne wieści z Łodzi. COVID-19 zabił znane polskie rodzeństwo

2148

W przeciągu zaledwie kilku dni zmarło rodzeństwo - Sławomir Bubicz i prof. dr. hab. Aleksandra Bubicz-Mojsa. 64-latek był jednym z prekursorów jogi w Polsce, a jego 10 lat młodsza siostra była śpiewaczką operową i wykładowczynią. Oboje zmarli na COVID-19.

Smutne wieści z Łodzi. COVID-19 zabił znane polskie rodzeństwo
Nie żyje Aleksandra Bubicz-Mojsa i jej brat Sławomir Bubicz (Facebook)

Prof. dr hab. Aleksandra Bubicz-Mojsa zmarła 30 października. 54-latka była śpiewaczką operową i wykładowczynią. O jej śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Łodzi.

Z ogromnym żalem i niedowierzaniem zawiadamiamy, że dzisiaj – 30 października 2021 – w wieku 54 lat odeszła prof. dr hab. Aleksandra Bubicz-Mojsa, śpiewaczka operowa, pedagog związana od 2011 roku z Wydziałem Sztuk Scenicznych naszej Uczelni. Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim - przekazała Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jej brat, Sławomir Bubicz, zmarł zaledwie cztery dni później, 4 listopada. Informacja o jego śmierci pojawiło się na profilu na Facebooku jego studia jogi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Skończyła się właśnie pewna epoka w polskiej jodze. Sławek Bubicz umarł wczoraj, 4.11 o godz. 18:15. Miał 64 lat. Wiele, wielu z nas "jest po Sławku", "od Sławka". Nawet jeśli nie mieliśmy z Nim zajęć, to metodę Iyengara on przywiózł do Polski. Jego szkoła była pierwszą szkołą jogi w Warszawie - napisała na Facebooku znajoma mężczyzny.

Rodzeństwo zmarło na COVID-19

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że rodzeństwo zmarło na COVID-19. Oboje zostali pochowani 9 listopada na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Zobacz także: COVID-19 najbardziej śmiertelną chorobą na świecie? Dr Grzesiowski ostrzega

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić