Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Snowden znów demaskuje. Tym razem oszustów

1
Podziel się

Do niecodziennej sytuacji doszło na jednej z zamkniętych konferencji dla inwestorów. Edward Snowden został na nią zaproszony, aby opowiedział o swojej dawnej działalności demaskatorskiej. Wbrew intencjom organizatorów, były pracownik CIA zaczął zniechęcać obecne na spotkaniu osoby do brania udziału w proponowanym przedsięwzięciu biznesowym.

Snowden znów demaskuje. Tym razem oszustów
Edward Snowden zaczął nieoczekiwanie zniechęcać inwestorów do wchodzenia w kontakty biznesowe z organizatorem konferencji (YouTube)
bELgJYXV

Kanadyjski Klub Inwestycji Prywatnych (PIC) prowadzony przez Sunila Tulsianiego zorganizował w sobotę zdalną konferencję dotyczącą szybkiego wzbogacania się. Jednym z mówców podczas wydarzenia był Edward Snowden. Jego wypowiedź miała zachęcić potencjalnych inwestorów do zapłacenia 47 dolarów (ok. 180 zł) za dodatkowy konferencyjny panel premium.

Zaprosili go do reklamowania swojego biznesu. Snowden miał inne plany

Edward Snowden początkowo rozmawiał z Tulsianim na konferencji na temat swojej dawnej działalności demaskatorskiej. W pewnym momencie nieoczekiwanie pokazał jednak zdjęcie swojego rozmówcy z artykułu CBC z 2017 roku zatytułowanego "Człowiek podejrzany o zorganizowanie piramidy finansowej o wartości 4,4 mln dolarów głównym mówcą na wydarzeniu w Winnipeg". Opisuje on działania kanadyjskich organów nadzoru finansowego, które ostrzegały przed kontaktami biznesowymi z Tulsianim.

bELgJYXX
Jako informator, mam obowiązek o to zapytać, czy to Ty jesteś na tym zdjęciu? – zwrócił się Snowden do organizatora.

Kiedy Tulsiani potwierdził, że w istocie chodzi o niego, Snowden przyznał, że nie czuje się dobrze, afirmując swoim występem to wydarzenie. Były pracownik CIA zwrócił się do zebranych na konferencji osób, aby nie inwestowały pieniędzy w proponowane przez organizatorów przedsięwzięcie.

Moja rada dla wszystkich biorących udział w dzisiejszej rozmowie jest taka: sprawdźcie dokładnie w co się angażujecie. Czy na pewno chcecie wydać na to wasze pieniądze? Dobrze się nad tym zastanówcie, bo ja dzisiaj na waszym miejscu bym się w to nie pakował – powiedział Snowden, po czym natychmiast się rozłączył.
bELgJYYd

Konferencja została przerwana. Snowden nie chciał reklamować podejrzanych inwestycji

Organizator konferencji Sunil Tulsiani był wyraźnie zaskoczony całą sytuacją. Po chwili milczenia przeprosił uczestników spotkania i zarządził krótką przerwę. Po chwili wrócił podkreślając, że nigdy nie postawiono mu jakichkolwiek zarzutów karnych.

W artykule jest napisane "podejrzany". Gdybym faktycznie zrobił coś złego, nie byłoby mnie tutaj – stwierdził.
bELgJYYe

Kanadyjskie organy nadzoru finansowego dokładnie przyglądają się całej sprawie, ostrzegając jednocześnie przed inwestorem. Tulsiani ma od kilku lat zakaz prowadzenia biznesu w Ontario i Manitobie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELgJYYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Matrix447
6 miesięcy temu
Dlatego Snowdena nie zapraszają do żadnych "wolnych" mediów, bo nawet oni sami wiedza ze są bandąOszustów na uslugach nwo447
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić