Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Sołtys Głódź przyjechał na wieś. "W kulturalnych słowach nie da się tego skomentować"

198
Podziel się:

Nie milkną echa wyboru abp. Sławoja Leszka Głódzia na sołtysa podlaskiej wsi Piaski. We wtorek duchowny po raz pierwszy pojawił się na sesji rady gminy. Sprawę postanowili skomentować tamtejsi radni.

Sołtys Głódź przyjechał na wieś. "W kulturalnych słowach nie da się tego skomentować"
Radni komentują wybór Głódzia na sołtysa (Getty Images)

Wybór abp. Sławoja Leszka Głódzia na sołtysa zaskoczył całą Polskę. 29 czerwca duchowny zadebiutował w nowej roli na sesji rady gminy Jaświły. Jego obecność przykuła uwagę mediów - na miejscu zaroiło się od dziennikarzy, którzy obserwowali każdy krok nietypowego polityka.

Nowy sołtys został wybrany przez 100 proc. osób biorących udział w wyborach. 9 mieszkańców wsi Piaski nie miało wątpliwości co do słuszności tej kandydatury. Zdecydowanie bardziej podzielone zdania mieli radni, z którymi porozmawiał "Fakt". Leszek Kilmanowicz z Bobrówki przyznał, że wybór ten przypadł mu do gustu, gdyż emerytowany duchowy "to światowy człowiek".

To światowy człowiek. Będziemy teraz chodzić na pielgrzymki. On nas poprowadzi - skomentował w rozmowie z "Faktem" radny.

Dodał też: "mnie nie molestował, więc nie wierzę". Odniósł się w ten sposób do skandali pedofilskich w Kościele. Sam Głódź mówił we wtorek podczas sesji rady gminy, że nie ma powodu, by przepraszać ofiary księży, bo on sam nikogo nie skrzywdził.

Nie wszyscy radni podzielają entuzjazm Leszka Kilmanowicza. Głódź na stanowisku sołtysa nie przypadł do gustu m.in. Ryszardowi Dąbrowskiemu. Radny z Jaświt stwierdził w rozmowie z "Faktem", że nie chce używać zbyt dosadnych słów, aby wyrazić opinię na ten temat.

W kulturalnych słowach nie da się tego skomentować, a niekulturalnych słów nie chcę używać - powiedział "Faktowi" Ryszard Dąbrowski.

Radni podzieleni

Rozmówcy "Faktu" są idealnym odzwierciedleniem sytuacji w całej gminie. Reszta radnych nie chce zabierać głosu na ten temat, gdyż nie chcą narażać się duchownemu. Z rozmów z nimi wynika jednak, że opinie na temat nowego sołtysa są podzielone. Część z nich podchodzi do tego wyboru z entuzjazmem, a innym nie podoba się takie rozwiązanie.

Zobacz także: Abp Głódź odpowiada dziennikarzom. "Nikogo nie skrzywdziłem”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(198)
nwxx
11 miesięcy temu
W czym problem został wybrany demokratycznielewaki
Eli
11 miesięcy temu
To kpiny z ludzi? przecież od sołtysa do burmistrza już niedaleko, a później na prezydenta miasta lub wojewodę i dalej na prezydenta RP pójdzie. Tylko czy mu lat wystarczy.
Marek11
11 miesięcy temu
Cóż.. Sprawa jest prosta.. Malosc pycha upadek
Witold
11 miesięcy temu
Poprowadzi ich na pielgrzymce... co oni GPSa nie mają. Lektykę już wykonali?.
pawel
11 miesięcy temu
1 Flacha, generał, sołtys ...
Joasia
11 miesięcy temu
Pleban wójtem. Jak ten człowiek musi być głodny władzy, skoro straciwszy kościelne przywileje, zamiast iść na emeryturę, został sołtysem małej wsi.
LLLLLLL
11 miesięcy temu
Za PIS jest wszystko możliwe, musicie być przygotowani na najgorsze świństwa. Tak głosowaliście to tak macie.
bywały senior
11 miesięcy temu
Chłop potrzebuje pana. To go sobie wybrał w demokratycznych wyborach.
Obiektywny
11 miesięcy temu
Kiedy papież zrobi z tym kardynalski bajzlem porządek. I ktoś taki ludzi spowiada
997
11 miesięcy temu
Co to za zacofana wiocha, powinni wycieczki do tego skansenu organizować. A Głódź.... No cóż kolejny czerwony beret dla którego tylko kasa i kasa... Ale wstyd
Hmm
11 miesięcy temu
Wybrany w demokratycznych wyborach . Co się radnymi nie podoba ? Demokracja ?
konsultant
11 miesięcy temu
Ważne, aby sołtys był zaszczepiony
Merom
11 miesięcy temu
Zgnilizna, bezdenna pazerność, głód bycia słuchanym.
Mirella
11 miesięcy temu
Ukarany przez Papieża Flaszka w związku z "zaniedbaniami" dotyczącymi nadużyć seksualnych, doi Polskę dalej. Taka kara bez kary, grunt by dudki się pomnażały. Tfu! Skandal absolutny!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić