o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Sondaż ws. wyroku TK. Czy Polacy boją się o Polskę i jej obecność w UE? Nowe fakty

32
Podziel się

Oto wyniki sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski ws. wyroku TK. Trybunał uznał wyższość polskiego prawa nad prawem UE. Co na to Polacy? Czy obawiają się polexitu?

Sondaż ws. wyroku TK. Czy Polacy boją się o Polskę i jej obecność w UE? Nowe fakty
Zdj. ilustracyjne (Getty Images, SOPA Images)
bELdOAGJ

Czy Polacy boją się polexitu? Po wyroku TK według wielu "wszystko jest możliwe", a przyszłość maluje się w czarnych barwach. Inni nie widzą powodów do niepokoju. Co pokazuje jednak sondaż, przeprowadzony dla Wirtualnej Polski przez United Surveys?

Sondaż ws. wyroku TK. Polacy boją się polexitu?

45,4 proc. uczestników sondażu stwierdza, że wyrokiem TK nie należy się obawiać. Według nich czwartkowe wydarzenie nie doprowadzi do polexitu.

Czy obawiasz się, że po wyroku TK Polska zmierza w kierunku wyjścia z UE?
bELdOAGL
  • raczej nie (22,7 proc. ankietowanych).
  • zdecydowanie nie (j/w).


38,7 proc. badanych ankietowanych odczuwa niepokój o przyszłość w kwestii Polski i jej dalszej obecności w UE.

  • zdecydowanie tak (13,5 proc.).
  • raczej tak (25,2 proc.).

Reszta uczestników badania nie udzieliła odpowiedzi ani "tak", ani "nie".

bELdOAGR

Wirtualna Polska: najbardziej zaniepokojeni efektami wyroku TK są wyborcy opozycji

Według WP najbardziej zaniepokojonymi o przyszłość Polski w UE po wyroku TK są środowiska należące do opozycji. Co jednak warte odnotowania, Konfederacja, a także osoby głosujące na PSL-Kukiz'15 to kolejno 57 i 53 proc. ankietowanych, którzy nie obawiają się skutków orzeczenia TK, podaje WP.

W ankiecie wzięło udział 1 000 osób. Przeprowadzono ją 8 października 2021 r. metodą CATI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdOAHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Julia
2 tyg. temu
Tylko zacznie żądzić D. Tusk Tak was szybko zmusi do szczepień na covid
Neti
2 tyg. temu
Unia Europejska żądzić by tylko chciała a kim oni są by wydawać polecenia to znaczy że nie wolno się sprzeciwić mamy szczekać jak oni każą nie kumam ich
Jacen
2 tyg. temu
Zobaczycie Zara melker wykupi wszystkie nasze kopalnie węgla ino d. Tusk zacznie żądzić
bELdOAHn
Jacen
2 tyg. temu
Ta unia Europejska to tylko nam zakazuje i ta ich ochrona środowiska Słuchajcie dalej D. Tuska to znowu was wyhuj......? I pojedzie do Brukseli
aaa
2 tyg. temu
i tak ma być prawo polskie w Polsce jest ważniejsze niż Unijne
nie komunie
2 tyg. temu
Widze,ze nikt nie rozumie o co chodzi i wlasnie sie klania sluchanie ze zrozumieniem i to co sie dzieje na swiecie a szczegolnie na wschodzie.Troche wiedzy z histori Polski tylko nie tej ze szkoly i zaczac myslec.Nie interesowac sie polityka tylko dla tego ktory rzad ile da kasy.No i wszyscy juz zapominaja o ograbianiu nas z pieniedzy naszych pieniedzy.
nie komunie
2 tyg. temu
Sluczajac wypowiedzi pisowcow (nie komentarzy)jestem pewna,ze mieli taki plan.
polak
2 tyg. temu
Opozycja boi się o korytko i ciężką kasę to straszy czym się tylko da bo za nic robienie a kasa leci i to duuuuuża
Monika
2 tyg. temu
Niech dalej w Unii bezprawnie przyznają sobie kompetencje w dyktowanie co mają robić narody pod ich dyktando to będzie lepiej dla Nas ponieważ z dotacji unijnej zostaje nam 0,20 eurocentów a reszta idzie do korporacji My do Unii wpłacamy ponad 20 miliardów rocznie więc utrzymujemy tych nierobów unijnych którzy z Magdalenki przenieśli się do Unii i całe lewactwo i post komuna zawsze chętna na cudzą kasę
Xxx
2 tyg. temu
Polska nie powinna być w UE . I mam nadzieję że w końcu tak się wydarzy a na przyszłość jak dożyję proszę o traktowanie swoich przedsiębiorców na pierwszym miejscu aby produkty kupywane i sprzedawane były nasze lokalne oraz aby ludzie bydlaki w tych dzisiejszych czasach przewidzieli i zaczeli się szanować dbać o zdrowie i porzucić papierosy oraz alkohol to pierwsza rzecz która nasze relacje niszczy przez pijaństwo zaśmiecanie lasów , parków , miejsc ustronnych.
GOść
2 tyg. temu
Przypomina to czasy minione PZPR też nie wyobrażała sobie wyjścia z ZSRR i RWPG . Tusk to takie PZPR i BOI się jak Jaruzelski ZSRR czyli UNII . Powiem tak nikt nie myśli o wyjściu ale każdy chce aby poszanowanym być jak pójdzie na przepychanki to ważniejszy jest interes naszej ojczyzny niż Belgijski , Holenderski czy Niemiecki z Francuskim i tu nie ma dyskusji . A jeżeli dyskutuje nad tym opozycja to są sprzedawczykami . Zresztą to oni rozpoczęli tę totalna głupotę .
GOść
2 tyg. temu
economy chyba Balcerowicza wychowanek ? Zapomniałeś dupku że prawie 80% tej kasy Unijnej wraca do korporacji Niemieckich Belgijskich i Holenderskich . My koleś ekonomy to byliśmy tylko rynkiem zbytu .Ile sklepów rodzimych zniknęło ile zakładów pozamykano w tym stocznie o tym nie mówisz jak wielu myślisz że coś jest na tym świecie za darmo . I jeszcze jedno piszesz ile miliardów dostaliśmy a nie mówisz ile miliardów państwo wydało w tym czasie te które otrzymaliśmy to kropla istotna ale kropla w morzu wydatków państwa .
economy
2 tyg. temu
Ponad 163 miliardy euro - tyle pieniędzy przez 15 lat Polska dostała z Unii Europejskiej (UE). W tym samym czasie do unijnego budżetu wpłaciliśmy 53 miliardy. Zestawienie transferów pieniędzy między Polską a Unią Europejską (od maja 2004 r. do końca marca 2019 r.) opublikowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Finansów.
bELdOAHf
Praktyk
2 tyg. temu
Za cały problem z UE odpowiada POKO i lewica. W żadnym innym kraju UE opozycja się tak nie zachowuje i nie donosi do Brukseli. Tak działa PO, żyje wyłącznie dzięki krytyce kogoś/czegoś. PS.Nie popieram też PiSu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić