Dagmara Smykla| 

Stało się. Trump opuścił Biały Dom

32
Podziel się:

Donald Trump opuścił Biały Dom. Ustępujący prezydent jest w drodze do bazy lotniczej Andrews. Potem na pokładzie Air Force One Donald Trump odleci na Florydę do rezydencji Mar-a-Lago.

Stało się. Trump opuścił Biały Dom
Stało się. Trump opuścił Biały Dom (PAP)

Donald Trump opuścił Biały Dom. Ustępujący prezydent na chwilę zatrzymał się ze swoją małżonką przed rezydencją, żeby przywitać się ze stłoczonymi tam reporterami.

To był wielki zaszczyt, największy w życiu honor. Najwspanialsi ludzie na świecie, najwspanialszy dom na świecie - powiedział dziennikarzom Donald Trump.

Zaraz potem obydwoje wsiedli na pokład Marine One - śmigłowca przystosowanego do przewożenia najważniejszych osób w państwie.

Donald i Melania Trump przylecieli do Joint Base Andrews. To lotnicza baza wojskowa w Maryland, gdzie ustępujący prezydent wygłosił krótkie przemówienie. Czekała tam na niego wojskowa asysta i grupa zwolenników.

Kochamy was bardzo. To były wspaniałe cztery lata razem. Chcę wam wszystkim podziękować, zwłaszcza moim współpracownikom - zaczął Donald Trump.

"Wiele osiągnęliśmy". Donald Trump dodał, że dzięki jego rządom udało się przeprowadzić najwyższą obniżkę podatków w historii, dzięki czemu udało się uratować wiele miejsc pracy. Podkreślił też, że Stany Zjednoczone są pierwszą gospodarką świata.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zrobiliśmy coś, co jest dziś uważane za cud. Stworzyliśmy szczepionkę na COVID - mówił dalej Trump.

Melania Trump też zabrała głos. "Bycie wasza pierwszą damą było wielkim honorem. Dziękuję za waszą miłość i wasze wsparcie. Niech Bóg wam błogosławi, niech Bóg błogosławi waszym rodzinom i całej Ameryce" - powiedziała.

Jeżeli podwyższą wam podatki, pamiętajcie... mówiłem wam to. Zawsze będę o was walczył, zawsze będę walczył w waszym imieniu - zapewnił Trump.

Ustępujący prezydent nie krył emocji. Podkreślił, że żegna się z wyborcami, ale liczy na to, że nie na długo. W trakcie przemówienia nie wspomniał o swoim następcy Joe Bidenie. Trump jest pierwszym prezydentem USA we współczesnej historii, który nie będzie uczestniczył w zaprzysiężeniu swojego następcy.

Na pokładzie Air Force One Donald Trump wraz z rodziną ma udać się do swojej rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić