Statek wycieczkowy zniknął bez śladu. Na pokładzie było 26 osób

13

Utracono kontakt ze statkiem wycieczkowym, który zatonął u północnych wybrzeży Japonii. Na pokładzie znajduje się 26 osób. Akcja ratunkowa trwa od ośmiu godzin, ale nie udało się nikogo odnaleźć.

Statek wycieczkowy zniknął bez śladu. Na pokładzie było 26 osób
Trwają poszukiwania pasażerów statku.

Łódź opuściła port w Utoro około godziny 10:00 w sobotę i miała wrócić o 13:00. Wczesnym popołudniem załoga 19-tonowego wycieczkowca Kazu 1 wykonała telefon alarmowy. Poinformowała, że dziób został zalany a statek zaczyna tonąć u zachodnich wybrzeży półwyspu Shiretoko na wyspie Hokkaido.

Akcja ratunkowa u wybrzeży Japonii

Jak przekazuje telewizja NHK, na pokładzie było wówczas 24 pasażerów oraz dwóch pracowników. Członkowie załogi zapewniali, że wszyscy mieli na sobie kamizelki ratunkowe.

Służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Po ośmiu godzinach nie udało się odnaleźć ani wycieczkowca, ani jego pasażerów. W akcji bierze sześć łodzi patrolowych i cztery samoloty.

Według lokalnej spółdzielni rybackiej około godziny 11:00 zaobserwowano wysokie fale i silny wiatr. Japońskie media donoszą, że łodzie rybackie wróciły do ​​portu już przed południem z powodu złych warunków pogodowych. Wydano także ostrzeżenie przed falami, który mogą sięgać nawet 3 metrów.


Wycieczka, na którą wybrała się grupa 24 osób powinna trwać około trzech godzin. W jej trakcie turyści mogą obserwować wieloryby oraz delfiny. Organizator rejsu nie skomentował jeszcze tego wypadku, ale zapewnił, że jest w stałym kontakcie z rodzinami zaginionych.

Zobacz także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić