Natalia Bogucka| 

Strzelanina w Rio de Janeiro. Nie żyje co najmniej 25 osób

23

W czwartek w Rio de Janeiro doszło do strzelaniny, w której zginęło co najmniej 25 osób. Strzelanina wywiązała się podczas akcji policyjnej wymierzonej w handlarzy narkotyków.

Strzelanina w Rio de Janeiro. Nie żyje co najmniej 25 osób
Strzelanina w Rio de Janeiro. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Do strzelaniny doszło podczas operacji policyjnej w faweli Jacarezinho w Rio de Janeiro. Jak podaje BBC, policja rozpoczęła akcję po otrzymaniu doniesień, że handlarze narkotyków rekrutują dzieci do swojego gangu.

Strzelanina w Rio de Janeiro. Nie żyje co najmniej 25 osób

W wyniku strzelaniny zginęło co najmniej 25 osób, w tym policjant. Funkcjonariusz Andre Leonardo de Mello Frias zmarł z powodu odniesionych ran głowy.

Dwóch innych policjantów zostało rannych. Kule trafiły także dwóch pasażerów metra. Policja podała, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Działania oparte były na konkretnych informacjach wywiadowczych i dotyczących śledztwa. Przestępcy ostro zareagowali. Nie tylko po to, by uciec, ale po to, by zabić. Niestety narzucony przez te gangi scenariusz wojenny pokazuje, jak ważne są działania, aby organizacje przestępcze się nie wzmacniały - napisała w oświadczeniu policja z Rio de Janeiro.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lokalne media podają, że gang będący celem nalotu policji zajmuje się handlem narkotykami, rabunkami, morderstwami i porwaniami. W mediach społecznościowych pojawiają się pierwsze relacje ze strzelaniny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Akcja CBŚP. Zatrzymanie członków gangu, który napadł i okradał prostytutki

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić