Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Święconka Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę zwrócił jego płaszcz

1062

Jarosław Kaczyński udał się do Kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, aby uczestniczyć w tradycyjnym święceniu pokarmów. Uwagę zwrócił ubiór prezesa PiS. Polityk miał dziwne wybrzuszenie na płaszczu. Czy to kamizelka kuloodporna - pytają ludzie?

Święconka Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę zwrócił jego płaszcz
Jarosław Kaczyński nosi kamizelkę kuloodporną? (AKPA, Twitter, AKPA)

Polacy tłumnie ruszyli w Wielką Sobotę do kościołów, aby święcić pokarmy. Do jednego z nich udał się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS (w asyście ochroniarzy) niósł koszyk wypełniony pokarmem, ale uwagę dziennikarzy zwróciło coś innego.

Jak informują reporterzy "Faktu", Jarosław Kaczyński szedł w nienaturalnie ułożonym płaszczu. Według dziennikarzy, mogła być to kamizelka kuloodporna.

Na zdjęciach sprzed kościoła wyraźnie widać, że prezes ma tam coś kanciastego, mocno odznaczającego się od sylwetki. Od razu przywiodło to myśl, że być może jest to kamizelka kuloodporna - piszą dziennikarze "Faktu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Tomasz Trela

Dziewulski ma wątpliwości względem kamizelki Kaczyńskiego

Jeżeli prezes Prawa i Sprawiedliwości chodzi w asyście ochroniarzy, a dodatkowo nosi kamizelkę kuloodporną, świadczy to o jego niepewności w miejscach publicznych. Czy jednak rzeczywiście Kaczyński mógł mieć pod płaszczem element osłony balistycznej?

Wątpliwości ma Jerzy Dziewulski. Były antyterrorysta i ekspert ds. bezpieczeństwa uważa, że kształt odgięcia płaszcza nie przypomina kamizelki.

To raczej nie była kamizelka kuloodporna. Chyba, że mając tę kamizelkę, jej nie zapiął. Ale to mało prawdopodobne, bo ten facet, który koło niego stoi, powinien tego dopilnować - przekazał w rozmowie z "Faktem" Dziewulski.

Znany ekspert zauważa, że zapięta kamizelka leżałaby równomiernie na klatce piersiowej prezesa PiS i nie powodowałaby takich nierówności na płaszczu. Zdaniem Jerzego Dziewulskiego "Kaczyński trzymał coś za pazuchą, albo po prostu niechlujnie się ubrał".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić