o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Szczepionka na koronawirusa. Są pierwsze wyniki badań na ludziach

73
Podziel się

Trwają globalne starania na rzecz wynalezienia szczepionki, która pozwoliłaby zatrzymać pandemię koronawirusa. Najnowsze doniesienia na temat wyników badań firmy biotechnologicznej Moderna brzmią obiecująco. Widać już pozytywne efekty u pierwszych pacjentów objętych programem.

Trwają badania kliniczne szczepionki na koronawirusa. Pierwsze wyniki są pozytywne
Trwają badania kliniczne szczepionki na koronawirusa. Pierwsze wyniki są pozytywne (Getty Images)
bDKqXQiJ

Producent szczepionki ma dobre wieści. W poniedziałek firma Moderna poinformowała, że jej eksperymentalna szczepionka na COVID-19 przyniosła pozytywne wyniki we wczesnym etapie badań. Wyniki wskazują, że jest bezpieczna i zdolna do stymulowania reakcji immunologicznej przeciwko wirusowi.

Obecnie nie ma zatwierdzonych metod leczenia ani szczepionek dla COVID-19. Szczepionka firmy Moderna znajduje się jednak w czołówce wysiłków na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W zeszłym tygodniu zdobyła możliwość przyspieszenia rozwoju klinicznego (fast-track) od amerykańskiej agencji zdrowia.

bDKqXQiL

Zobacz także: WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Firma chwali się pierwszym sukcesem. Stwierdzono, że u ośmiu pacjentów, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki, osiągnięto poziom przeciwciał podobny do tego w próbkach krwi osób, które wyzdrowiały po przejściu COVID-19.

W badaniu do tej pory udział wzięło 45 uczestników, którym podano trzy różne dawki szczepionki. Zaobserwowano zależność między podawaną dawką, a skutecznością szczepionki.

bDKqXQiR

Kiedy szczepionka na koronawirusa będzie dostępna?

Firma działa zgodnie z przyspieszonym harmonogramem. Wkrótce ma rozpocząć się druga faza badań. Weźmie w niej udział 600 osób. Finałowa runda ma rozpocząć się w lipcu i obejmie tysiące zdrowych osób. Według dyrektora medycznego firmy, jeśli te próby pójdą dobrze, szczepionka może być dostępna do powszechnego użytku do końca tego roku lub na początku 2021 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKqXQiS
bDKqXQjm
KOMENTARZE
(73)
Dana
10 miesięcy temu
Szczepionka już była przed pandemią.Producentem są Chiny.Niech zaszczepią swój naród.Pewnie taka skuteczna jak ich maseczki
Apacz80
10 miesięcy temu
Niech Ci co produkują szczepionki sami się zaszczepią. I niech nie wciskają ludziom ciemnoty. To nie średniowiecze.
Konserwator
10 miesięcy temu
Polacy jaka szczepionka to chyba żart ,w tak krótkim czasie ,nie dajcie się zaszczepić nie jesteś królikiem doświadczalnym
bDKqXQjn
w343f4
10 miesięcy temu
Trzeba mieć coś z głową, żeby dać sobie wstrzyknąć substancję niewiadomego pochodzenia o niewiadomym składzie.
Gosia
10 miesięcy temu
Ja dziękuję za szczepionkę, NIE będzie przymusowego szczepienia, bo nie jestesmy tacy głupi jak Tramp z Kaczyńskim myślą. Bo Szumowski jako lekarz powinien wiedzieć co to za chłam, a jak wie to nam nie da
Najnowsze komentarze (73)
wirek
9 miesięcy temu
anty szczepionkowców będą łapać wiązać a potem szczepić
Java 61
10 miesięcy temu
Żydowska propaganda....
Ola
10 miesięcy temu
Ciemnotę nam wciskają z badaniami nad szczepionką😠ta szczepionka już istnieje, tylko kłamią na zwłokę, aby wyprodukować teraz w potrzebnej ilości. Nikt nie jest głupi! Za szybko to wszystko! Najgorsze jest to, że większość ludzi, nadal są ślepi i nie widzą do czego ta pandemia dąży😔 W życiu nie myślałam że dożyję tak strasznych chwil jakie mamy i jakie jeszcze nadejdą😥 Świat się kończy, jaki znamy...
Johny
10 miesięcy temu
Gatesowi 10 krotną dawkę w tyłem bo tak bardzo lubi szczepionki.
dank
10 miesięcy temu
nie dajmy się zaszczepić micro czipem
Pan D
10 miesięcy temu
Jeszcze nic nie ma wszystko może nie wyjść a skład będą musieli podać,nie ma co panikować,ludzie nie czytajcie tak dużo bo wiele stron jest przekładanych albo nie mają pojęcia co piszą szukają tylko sensacji.
Nnnmmnnkkmn
10 miesięcy temu
W Niemczech już straszą jak się niezaszczepisz. Hihihi banda skorumpowanych polityków świata. Prezydent Tenzani powiedział że testy są fałszywe, że nawet pomidor, koza itd ma koronowirusa bo testowali. Żeby się nie bać, nie szczepić bo nie ma szczepionki, ta to zabójstwo itd
Andrzej T
10 miesięcy temu
Dlaczego nie próbuje się leczyć chorych ludzi, pomagać zarażonym, czyli znaleźć lek na wirusa, a szukamy szczepionki, która tak naprawdę sama w sobie jest dla ludzi zdrowych?
bDKqXQjf
Edd
10 miesięcy temu
To się zaszczepcie i życzę wam powodzenia a od innych wara wam. Każdy sam zdecyduje czy ma, się zaszczepić. Najpierw wy skoro macie takie wspaniałe wyniki!!!
McQ
10 miesięcy temu
6 czerwca Warszawa tam można wyrazić opinię na temat szczepionki. Będzie to lepiej słyszane niż komentarz tutaj.
selkruk
10 miesięcy temu
No to teraz do "hura szczepionkowców", czy wiecie, że określona grupa ok.15% światowej populacji ludzi nie toleruje żadnych szczepionek, lub co najmniej, jest na te szczepionki wyjątkowo oporna. I tak dzieje się z jednego powodu, ludzie ci mają zupełnie inny skład odpornościowy krwi który samoistnie odrzuca wszelkie naturalne lub sztucznie wprowadzone do organizmu patogeny (bakterie, wirusy, grzyby). Naukowcy bardzo dużo piszą o grupach krwi, w kontekście koronawirusa, ale nie piszą nic o czynniku Rh, a są tylko dwa, dodatni który występuje u 85 % populacji światowej, i ujemny który posiada 15% populacji, zmowa milczenia? Organizmy ludzi Rh ujemnych na 99% odrzucą szczepionki wytworzone w medycznych laboratoriach. Czy ktoś podał dane ilu ludzi Rh ujemnych zachorowało na koronawirusa i jak przebiegała ich choroba, ilu zmarło, ilu chorowało bezobjawowo. Czy WHO posiada takie dane? Nawet jeżeli posiadają, to są schowane głęboko na dnie szuflady. Poczytajcie na temat ludzi Rh ujemnych, wystarczy tylko w przeglądarkę wpisać hasło "ludzie Rh ujemni".
Kolo
10 miesięcy temu
Stop szczepionce.stop covid
Aga
10 miesięcy temu
Sami niech się szczepią psychopaci !
Pawcio
10 miesięcy temu
Włóżcie sobie głęboko te szczepionki
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić