Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
LAK
|

Szczepionka przeciw COVID-19. Znamy harmonogram szczepień

15
Podziel się

Michał Dworczyk na konferencji prasowej przekazał dokładny harmonogram szczepień na COVID-19. - Do 7 marca chcemy zakończyć szczepienia nauczycieli - powiedział szef kancelarii premiera.

Szczepionka przeciw COVID-19. Znamy harmonogram szczepień
Szef KPRM Michał Dworczyk (PAP, PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek)
bEUfYFdx

Na piątkowej konferencji prasowej padły konkretne daty w sprawie harmonogramu szczepień na COVID-19. Okazuje się, że w I kw. Polska ma otrzymać nieco ponad 8 mln dawek szczepionek. - Jeżeli dystrybutorzy się wywiążą, to będziemy mogli do końca 1 kwartału zaszczepić wszystkich zgodnie z planowanym harmonogramem - powiedział Michał Dworczyk.

Harmonogram szczepień na COVID-19

Szef kancelarii premiera powiedział, że Polska, na tle innych europejskich państw, zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi liczbę dawek na 100 osób. Do tej pory w Polsce wykonano 2,5 mln szczepień, w tym 865 tys. drugą dawką. - 84 proc. odczynów ma charakter łagodny - zdradził.

bEUfYFdz

Do 7 marca mają zakończyć się szczepienia nauczycieli. Później rozpoczną się szczepienia uzupełniające kadry medycznej. Do tej pory zaszczepiło się ponad 94 procent lekarzy, ale są tacy którzy nadal czekają.

Mamy nadzieję szybko skończyć szczepienia tych osób, należących do grupy zero. Trafi do nich preparat opracowany przez AstraZenecę - przekazał Dworczyk.
bEUfYFdF

15 marca rozpocznie się szczepienie osób przewlekle chorych, czyli grupy 1b. To około 70 tys. osób. - 22 marca rozpoczniemy szczepienia służb mundurowych czyli grupy 1c. Oprócz tego rozpocznie się szczepienie pacjentów w wieku 60-65 lat. To już są szczepienia populacyjne, więc skorzystamy ze szczepionki AstraZeneci - zaznaczył szef kancelarii premiera.

Na początku marca uruchomimy sloty do zapisywania się na szczepienia dla grupy 60-65. Zapisy będą przez internet, infolinię oraz bezpośrednio w przychodni. Jest to uzależnione od tego, czy producenci szczepionki wywiążą się ze swoich zobowiązań. Mamy odłożony zapas szczepionek, ale bez utrzymania płynności dostaw nie uda nam się wywiązać z założeń - wyjaśnił Michał Dworczyk.
Zobacz także: Prof. Horban: Istnieją realne szanse, że do września zaszczepimy wszystkich Polaków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUfYFea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
68 latek
9 miesięcy temu
Dbajmy o siebie grupo 65-69,bo chyba chodzi o depopulację skoro nas pominięto i jeszcze Astrę Zenecę dla nas szykują
Gość
9 miesięcy temu
Co to znaczy szczepienia populacyjne?w grupie 65-69 raczej nie ma osób super zdrowych,tu już występują choroby przewlekłe,powinniśmy dostać dobra szczepionkę a nie gorszego sortu,szympansie adenowirusy,mało skuteczna w tej grupie,ja chcę mieć wpływ na to co mi dacie, chcę szczepionkę Pfizer-a bo daje najlepszą ochronę
klein
10 miesięcy temu
grupa 65-69 do utylizacji. czy naprawdę przez miesiąc / bo tyle minę ło czasu jak wysłałem zgłoszenie / nie zajęto się tą grupą wiekową. ktoś tu kłamie!!!! Ten czas wykorzystano na upchnięcie elity. I gdzie te święte oburzenie za szczepienia na Uniwersytecie Med. tych kilku osób.
bEUfYFeb
67+ i jeszcze...
10 miesięcy temu
przeżyłeś 65 wystarczy. Zaoszczędzone emerytury przeznaczyć na wsparcie zdrowia prokutatury
Obserwator
10 miesięcy temu
Kłamiesz cwaniaczku. Malta i Cypr mają proporcjonalnie więcej zaszczepionych. Nie znasz prymitywie nawet własnego harmonogramu -zgubiłeś grupę 65-69 płatków. Co wypowiedź, to wpadka.
Zasmucona
10 miesięcy temu
Co z seniorami 70+ którzy nie zostali zapisani na żaden termin.
Obcy
10 miesięcy temu
Wyraźnie widać że emerytów już olano ciągle znajdują nowe wymówki jak dalej tak będzie to i cała kasta zostanie szybciej zaszczepiona niż emeryci i reszta starszych ludzi.
Mohandys
10 miesięcy temu
Kiedy rząd ogłosi dobrą nowinę że doganiamy świat " mamy wreszcie swoją odmianę narodowego szczepu koronawirusa"
x xxc
10 miesięcy temu
jest ktoś chętny? Oddam truciznę za darmo
Kkr
10 miesięcy temu
A kiedy seniorzy 65-70 lat? 60+ miała być w grupie 1a, co się stało, ze znowu są zmiany w harmonogramie szczepień?
Sylwestra
10 miesięcy temu
Mam skończone 77 lat, 22 stycznia zapisano mnie w POZ, jeszcze nie otrzymałam terminu szczepienia
Bolo
10 miesięcy temu
A co z 66-69 juz o nas zapomniano! Miało byc od najstarszych. 60-65 to chyba młodsi!
Krzysztof
10 miesięcy temu
Pozdrowienia dla ciemnogrodu Już wykonano 200 milionów szczepień na świecie. W Polsce 2 miliony. Co macie do powiedzenia.
bEUfYFdT
ratownikmedyc
10 miesięcy temu
a ci chorzy i z nopami ...nauczyciele po 1 szczepieniu , to co ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić