Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Szczepionki na COVID-19 za pieniądze? Dworczyk odpowiada

7
Podziel się

Szef KPRM podczas wywiadu w Polskim Radiu 24 odpowiedział na pytania związane z odpłatnymi szczepionkami. Czy będziemy mogli zaszczepić się prywatnie, bez kolejki?

Szczepionki na COVID-19 za pieniądze? Dworczyk odpowiada
Michał Dworczyk na konferencji prasowej. (PAP, Paweł Supernak)
bETjRlVN

Szef KPRM Michał Dworczyk nie daje nadziei tym, którzy chcieliby się zaszczepić prywatnie. Jak uważa, na taki scenariusz są bardzo małe szanse.

To samo tyczy się także komercyjnych szczepień w publicznych placówkach. Na to także raczej nie ma co liczyć, ponieważ rząd "nie rozważa" takiej opcji.

Nie rozważamy scenariusza komercyjnych szczepień przeciw COVID-19, a jest bardzo mało prawdopodobne, żeby prywatne podmioty mogły dziś uzyskać na rynku szczepionkę - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia 24.
bETjRlVP

Michał Dworczyk argumentował to tym, że dziś dostęp do szczepionki jest niemal niemożliwy. To w końcu jeden z najbardziej pożądanych dziś towarów na całym świecie.

Nawet gdybyśmy dopuścili ten wariant wydaje się mało prawdopodobne, żeby takie prywatne podmioty mogły pozyskać na rynku szczepionkę, bo to jest dzisiaj jeden z bardziej oszukiwanych produktów, więc nie rozważamy takiego scenariusza - mówi Michał Dworczyk.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETjRlWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
jan
10 miesięcy temu
w USA czytalem wiadomości producenci firmy np jak pfajzer po znajomosciach się do aptek ze szczepionkami powciskali ze złości na Trumpa iż nic nie robił z pandemiom tyle czasu ... czytamel iż firmy produkujące szczepionki wolni od rządu chrom być który na cały świat rozsprzedaje ich towar gdzieś postawić przy rozdawaniu krajom dawek ile kto z krajów dać a do tworzenia miejsc szczepień itp rządu nie by cudzym praca chcieli rozporządzać ja tez zły bym był gdybym coś na najnowszych technologii na własnych kosztach robiąc jak firma pfajzer po czym takie dzielenie cudzym ... mi tez się wydaje iż firma gdy produkuje coś to potrafi to sprzedać jak szczepienia sami zrobić co pokazali w Stanach by lud szczepionych był gdyż do tego to Trump się nie pchal... ja dużo czytam o firmie Amazon itd jestem klientem jak i fans od 10l celebrytow i czekam kiedy za te szczepionkę dostanom nagrodę zasłużyli sobie na to..
Zosia
10 miesięcy temu
Czy łakniesz szczęścia? a może chcesz tylko seksu? wejdż na 𝐏UK𝐀J.𝐏𝐋 na pewno spełnisz swoje marzenia
NIE RZUCIM
10 miesięcy temu
ZIEMI SKĄD NASZ RÓD! Ja oddam prywatnie swoją szczepionkę. (1000 zł za dwie serie, x 3, tyle osób liczy moja rodzina. Dziadki powiedziały że swojej nie oddadzą, no ale oni są wyborcami...nie mogę napisać nazwy bo mi palce odmawiają posłuszeństwa) Bo skoro garbaty nos Moariwetzky kupił (zamówił) dla wszystkich „szczepinokę” to szkoda żeby się zmarnowała.
bETjRlWr
SUWERENNY-WOL...
10 miesięcy temu
WŁAŚNIE TAKIE POWINNY BYĆ A JEŻELI NIE TAKIE TO Z UBEZPIECZENIA PRYWATNEGO KAŻDEGO KTO CHCE SIĘ ZASZCZEPIĆ. ZDARJCY a teraz jeszcze gotówka "OBYWATEL" no OK to ja powiem inaczej to nie wszystko. Weź sobie taki bardzo dobry przykład drukarki! Gdy pojawia się problem z tuszami, albo z tym, że jej nie masz a potrzebujesz. Ile razy się tak zdarzyło. Potrzebujesz na CITO. Jak tak wszystko chcesz oddać to bardzo się dziwię bo to definicja niewolnika. Niewolnik nie ma nic w posiadaniu wszystko ma na prawach mu nadanych. Co teraz się dzieje ogranicza się je maksymalnie i właśnie doprowadza do zabierania własności. Wystarczy, że dostajesz smsa, dziś w nocy prace modernizacyjne. Powiesz co to za przykład. No teraz nic nie znaczący. Bo banki wiedzą, że ludzie mają jeszcze gotówkę. Czyli są w pewien sposób niezależni. Jak nie będziesz miał kasy to ci walną modernizacyjne prace na miesiąc i będziesz umoczony>? może nie? Czytałeś kiedyś umowę jak konto zakładałeś? Wpiszą co chcą. Bo jak nie będziesz miał gotówki to zabiorą zrobią co chcą bo będziesz zależny od nich. Teraz są zależni od Ciebie!!! NIE PRAWDA? TO CO ROBI SIĘ Z WOLNOŚCIĄ SŁOWA? CENZURA? INTERNET. ACTA JUŻ NIE PAMIĘTASZ? 3 razy należy się zastanowić zanim się coś takiego popełni, idąc w tym kierunku asymilujesz się z Panią Minister z Danii która chce wynajmować mieszkanie gdy wyjdzie do pracy dla kogoś kto chciałby w nim popracować przez ten czas, ciuchy chciałaby wynajmować, a jak będzie chciała zrobić naleśniki to zamówi maszynę. Wiedza nie boli trzeba tylko samemu szukać i czytać. Zgadzam się tzn. zgodziłbym się w 100% gdyby na świecie byli uczciwi ludzie to takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Jednak nigdy tak nie będzie więc najlepiej jakby było zupełnie odwrotnie! PRZEMYŚL TO PONOWNIE
Pedro50
10 miesięcy temu
Panie Dworczyk co pan pitoli. Nie do zdobycia były respiratory. Nie do zdobycia dla urzedasów takich jak pan i z bożej łaski polityków. Dostępne za# dla zwykłego jakiegoś instruktora narciarskiego, jakiegoś handlarza oscypkami i tak bedzie teraz ze szczepionkami. Znajdą się ci, ktorzy znajdą dojscia, znajdą się ci, którzy od nich odkupia oraz ci którzy zaryzykują zaszczepienie się. Z maseczkami było podobnie, z tym że pierwszy urzędnik jednym telefonem potrafił załatwi" na najwyższym szczeblu, ale, ale wadliwe. Ale niestety nie udało się spowodować wymiany na sprawne ani jednym ani dwoma telefonami.
Bystrzak
10 miesięcy temu
Oszukiwanych produktów?(szczepionki). Chyba powinno być poszukiwanych.
Gosc2
10 miesięcy temu
Mam nadzieje, ze tak pozostanie, no komercji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić