Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

COVID-19. Ilu Polakom uratował życie lockdown? Szef Centrum Analiz ujawnia

53
Podziel się:

Szef Centrum Analiz Strategicznych Norbert Maliszewski poinformował, że dzięki restrykcjom udało się zapobiec wielu zachorowaniom i ofiarom śmiertelnym COVID-19. Prognozy wykazały, że gdyby nie wprowadzone w Polsce obostrzenia, byłoby dodatkowo 1 milion zakażeń i 50 tys. zgonów.

COVID-19. Ilu Polakom uratował życie lockdown? Szef Centrum Analiz ujawnia
Gdyby nie restrykcje w Polsce zmarłoby 50 tys. osób więcej (Getty Images)

W niedzielę Norbert Maliszewski poinformował, że spadki zakażeń są zgodne z prognozą IMC UW, przygotowaną przy założeniu wprowadzeniu zasad bezpieczeństwa. Z prognoz wynika, że gdyby nie wprowadzone restrykcje, byłoby 1 milion zakażeń i 50 tys. zgonów więcej.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 12 153 zakażeniach i 207 zgonach. Łącznie od początku epidemii stwierdzono 2 688 025 zachorowań na COVID-19 i 62 032 ofiar śmiertelnych.

Jak rozwinie się epidemia koronawirusa w Polsce?

Model Epidemiologiczny przygotowany przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego opisuje rozwój epidemii COVID-19 w Polsce. Umożliwia on przewidywanie potencjalnych ścieżek dalszego rozwoju epidemii oraz badanie różnych scenariuszy i efektów wprowadzanych restrykcji.

Zobacz także: Po Wielkanocy czwarta fala koronawirusa? Prof. Simon apeluje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(53)
liczyćto trza...
rok temu
Ile "żyć" utracono z powodu nieudolności, złodziejstwa i politycznych rozgrywek polityków?
Skutki zamkni...
rok temu
Wiele śmierci z powodu zamknięcia służby zdrowia - zgadzam się. Dodam jeszcze z powodu złego leczenia (90% śmiertelność z respiratorów chyba jednak coś nie tak, rutynowo podawane leki na zakrzepice które w 2-3% powodują zakrzepicę i pewnie inne rzeczy się znajdą) Filmiku jednak nie polecam bo wygląda mi na tani skok na kasę. Niech ktoś pochodzi po szpitalach, porozmawia z przeciętnymi ludźmi o doświadczeniach z COVID, z testami, z dostępem do służby zdrowia. Niech się wypowie wielu lekarzy i ratowników - wtedy byłoby to o wiele bardziej wartościowe i wiarygodne. A, że te testy szybkie można bardzo łatwo oszukać to już były filmiki wcześniej a nawet Ministerstwo Zdrowia temu nie zaprzeczało.
krab
rok temu
W mojej rodzinie w ciągu ostatniego roku zmarły trzy osoby. Siostra mojego ojca, później Jego brat i miesiąc później bratowa. Owszem osoby starsze, urodzone przed wojną, ale mogły jeszcze pożyć. przyjeżdżały karetki i odmawiały wzięcia na oddział do szpitala, aby nie narażać ich życia. Fajne tłumaczenie. Zostały teleporady. Tak troje starszych osób i wcale nie schorowanych, byli samodzielni, pożegnało się z tym światem. Tego w statystykach nie podają. Co ciekawe, w akcie zgonu wpisane: Możliwość powikłań po COVID-19. Sekcji zwłok nie było .
Bogdan 65
rok temu
Pitolenie,gdyby nie mieszano ludziom w głowach,a służby robiły co do nich należy,zgonów by było o wiele mniej.Zajmują się tylko covidowimi pacjentami, reszta- ludzi u nas mnoga, zostaną młodzi,zus zaoszczędzi, a dzieci się dorobi.
żorż
rok temu
dobreeee, proszę jeszcze nanieść dane ile osób zmarło dzięki zatrzymaniu służby zdrowia... samą onkologię wystarczy...
Monty
rok temu
jaki rząd, takie analizy, do kosza z nimi
darek
rok temu
Ilu Polakom uratował życie lockdown? - A ilu Polakom "pomógł" przenieść się na tamten świat ograniczając dostęp do i tak już chorej (i nie covida) opieki zdrowotnej?????
Vader
rok temu
Ahahahahahaha you made my day :D:D
simon h
rok temu
lockdawn zabił co najmniej 150000 Polaków
Janusz
rok temu
Szczerze mówiąc jakby państwo zamiast zamykać cały kraj a skupiło się na izolowaniu zarażonych to mielibyśmy o połowę mniej zarażeń i zgonów. Wystarczy zobaczyć jak sobie w Skandynawii poradzili czy w wielu krajach azjatyckich.
8 gwiazdek !
rok temu
nikt nas nie przekona, ze białe jest białe, a czarne jest czarne !
iza
rok temu
żarty jakieś ???
Jaro
rok temu
Wyliczyli. Jacy skrupulatni. Jak im dziękować. Czyste kpiny
Jacek
rok temu
Za to 100 000 umarło więcej niż w zeszłych latach na inne choroby .W mojej rodzinie 3 zgony przez covida bez covida.Brawo akcja odciążyć zus przez rządzących szabesgoi zgodnie z planem .Przekupnym łapiduchom lekarzom też pasuje mniej roboty(przychodnie i szpitale puste ) za dwa a nawet 3 razy większą stawkę.Polecam ,,Spowoedź ratownika medycznego,, na You Tube
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić