Celnicy ujawnili fortunę. Tak wyglądają łapówki na Ukrainie

415

Ukraińskie służby graniczne przeszukały auto dwóch adwokatów. Znaleźli w nim niemałą fortunę. Składały się na nią pieniądze w czterech różnych walutach i antyki. Jednym z mężczyzn, u których ujawniono pieniądze, jest brat wysoko postawionego sędziego.

Celnicy ujawnili fortunę. Tak wyglądają łapówki na Ukrainie
Dolary, euro, funty i szekle jako łapówka. (Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy)

3,7 miliona dolarów amerykańskich, 840 tysięcy euro, 20 tysięcy funtów, 100 szekli i kolekcja antyków. To łapówka dla sędziów Okręgowego Sądu Administracyjnego w Kijowie. Pojawia się pytanie - jakie sprawy są warte aż takich łapówek i co musi dziać się w tym sądzie?

Jednym ze sprawców ma być brat Pawła Wowoka. To prezes tego sądu. Jak podaje portal "Napisać Wschód" jest on uważany za jednego z najbardziej skorumpowanych urzędników w kraju. Paweł Wowok uznał, że mieszanie w sprawę jego brata jest "wykorzystaniem go jako materiał użytkowy" oraz "wyrównywaniem rachunków".

Innym ciekawym wątkiem w tej sprawie jest fakt, że brat Wowoka, Jurij Zontow, jest pracownikiem Służby Wywiadu Zagranicznego. Służba ta zajmuje się sprawą łapówek. Gdy wyszło na jaw, że jednym ze sprawców może być ich pracownik, zawieszono go w wykonywaniu obowiązków.

Organ ścigania jest jednocześnie pracodawcą sprawcy. Mimo wszystko podkreślono, że nie będzie taryfy ulgowej dla Zontowa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Brazylia przegrywa z pandemią. W miastach kopią setki grobów dziennie
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić