Szkocja. Polscy imigranci nie chcą się szczepić. W czym tkwi problem?

6

W wielu krajach trwają szczepienia na COVID-19. Tymczasem okazuje się, że w brytyjskim programie szczepień nie chcą uczestniczyć polscy imigranci w Szkocji. Z czego to wynika?

Szkocja. Polscy imigranci nie chcą się szczepić. W czym tkwi problem?
Szkocja. Polacy nie chcą się szczepić na koronawirusa (Getty Images)

Koronawirus odpuścił, co sprawiło, że w wielu krajach zdecydowano się na luzowanie obostrzeń. Zdejmowanie ograniczeń ma również związek z tym, że coraz więcej osób przyjmuje szczepionkę przeciwko COVID-19.

Niezbyt ochoczo do tego tematu podchodzą polscy imigranci w Szkocji. "The Times" donosi, że są oni największą grupą, która nie bierze udziału w brytyjskim programie dotyczącym szczepień.

Na chwilę obecną mniej niż 50 proc. Polaków poniżej 40. roku życia otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki w Szkocji - podaje portal polishexpress.co.uk.

Preparat otrzymało już 92 proc. Szkotów, a także 78 proc. Chińczyków mieszkających w Szkocji. Przedstawiciele pozostałych krajów też przyjmują szczepionkę chętniej niż Polacy.

Szkocja. Polacy wzywani ws. szczepień przeciw COVID-19

"The Times" pisze, że według ekspertów Polacy nie chcą szczepić się w Szkocji, bo być może mają większe zaufanie do służby zdrowia w ojczyźnie i wolą zaszczepić się w Polsce. Specjaliści zauważają też, że kolejnym argumentem może być większy komfort komunikacji, gdy preparat aplikują rodacy.

Postanowiono zweryfikować, czy rzeczywiście Polacy wolą szczepić się w swoim kraju. "The Times" twierdzi, że nasi rodacy mieszkający w Szkocji zostali wezwani do ujawnienia, czy otrzymali już szczepionkę w ojczyźnie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić