aktualizacja 

Szkoły zostaną zamknięte? Coraz głośniej o "oświatowym lockdownie"

2

Czy szkoły ponownie zostaną zamknięte? Niestety, coraz więcej uczniów uczy się zdalnie, co ma związek z wykrywaniem zakażeń w placówkach oświatowych. Nauczyciele, rodzice, a także ich pociechy z niepokojem spoglądają na rozwój sytuacji epidemicznej.

Szkoły zostaną zamknięte? Coraz głośniej o "oświatowym lockdownie"
Zdalne lekcje (Pixabay)

Oficjalnie szkoły i przedszkola nadal są otwarte. Mimo to z dnia na dzień zwiększa się liczba uczniów uczących się zdalnie. Ma to związek z zakażeniami i kwarantannami.

Portal edziecko.pl podaje, że 19 listopada ponad 350 warszawskich szkół prowadziło zajęcia zdalnie lub w trybie hybrydowym. Tydzień później (26 listopada) na zdalnym nauczaniu jest 16 placówek, a w trybie mieszanym działa 421 szkół.

Mamy nieoficjalny lockdown oświatowy - spostrzegła na łamach "Gazety Stołecznej" wiceprezydentka stolicy Renata Kaznowska.

Powrót zdalnego nauczania? Ona nie ma wątpliwości

Pojawiają się sugestie, że przejście na zdalne nauczanie to obecnie jedyne słuszne rozwiązanie. Takiego zdania jest matka jednego z uczniów, który w krótkim odstępie czasowym był dwukrotnie na kwarantannie.

Przerwa między ostatnią kwarantanną, a tą obecną, trwała tydzień. Nie uważam, żeby szkoły były jakimś szczególnie ważnym źródłem transmisji wirusa. Ale jednocześnie uważam, że zdalne nauczanie w obecnej sytuacji byłoby dobrym rozwiązaniem. W dużych szkołach, wystarczy jeden nauczyciel przedmiotowy z potwierdzonym przypadkiem COVID-19 i masa klas ląduje na kwarantannie - podkreśla matka, cytowana przez edziecko.pl.

Oficjalnych decyzji na temat zamknięcia szkół nie ma. Niewykluczone jednak, że rząd zdecyduje się na jakieś rozwiązania, które miałyby ograniczyć ryzyko transmisji koronawirusa w placówkach oświatowych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić