Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Szojgu przerwał milczenie. Rosyjskie media cytują jego wypowiedź

Podziel się:

Wątpliwości dotyczące nieobecności Siergieja Szojgu zostały częściowo rozwiane? Po dość długim okresie milczenia minister obrony Rosji wypowiedział się na temat dalszych działań armii w Ukrainie - podają rosyjskie media. Miał rzekomo wziąć udział w spotkaniu z wysokimi urzędnikami wojskowymi, które odbyło się w Moskwie.

Szojgu przerwał milczenie. Rosyjskie media cytują jego wypowiedź
Minister Szojgu przerwał milczenie (Getty Images, Mikhail Svetlov)

Światowe media uważnie obserwują rosyjskie władze od czasu rozpoczęcia inwazji w Ukrainie. Każde pojawienie się Władimira Putina, czy Siergieja Szojgu jest uważnie analizowane przez ekspertów. Niektóre z wystąpień polityków budzą nawet wątpliwości dotyczące ich obecności w danym miejscu. Tak było m.in. w przypadku opublikowanego przez rosyjską propagandę wideo ze spotkania prezydenta z kobietami.

Od kilkunastu dni zastanawiano się, co dzieje się z Siergiejem Szojgu. Minister obrony Rosji nie pojawiał się w przestrzeni publicznej. Izraelski biznesmen Leonid Nevzlin twierdził, że polityk dostał rozległego zawału serca i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Informacje nie zostały jednak potwierdzone. Pierwsza informacja o Szojgu pojawiła się na Telegramie, gdzie jego córka zamieściła wpis.

31 lat w rządzie. Dokładnie rok temu nakręciliśmy cały film o tej długiej podróży, a ile ciekawych historii tam nie pasowało! - napisała na swoim kanale w serwisie Telegram Ksenia Szojgu. - Moja duma, mój punkt orientacyjny i mój tata. Jestem dumna z bycia twoją córką! - podkreśliła córka wojskowego.

Treść wpisu nie zdradzała szczegółów dotyczących zdrowia Szojgu. Ksenia napisała w nim o 31. rocznicy wstąpienia jej ojca do rosyjskiego rządu.

19 kwietnia Siergiej Szojgu przerwał kilkunastodniowe milczenie. Jak informuje rosyjski portal ria.ru minister zapewnił, że armia na terenie Ukrainy zgodnie z planem wypełnia postawione jej zadania. Według niego działania wojenne zostały podjęte... na "rzecz ustanowienia pokojowego życia". Ponadto - zgodnie z oficjalną linią propagandową - podkreślił, że żołnierze Federacji Rosyjskiej wykazują się odwagą i heroizmem w wykonywaniu obowiązków.

Armia rosyjska wypełnia zadania postawione przez naczelnego wodza w trakcie specjalnej operacji wojskowej. Konsekwentnie realizowany jest plan wyzwolenia donieckich i ługańskich republik ludowych oraz podejmowane są działania na rzecz ustanowienia pokojowego życia - powiedział minister.

Jak zapowiadał, siły zbrojne będą wprowadzać nowe metody walki. - Rosyjskie Siły Zbrojne wprowadzą nowe sposoby walki, aby lepiej dostosować się do współczesnych warunków konfrontacji wojskowej - stwierdził.

Ponadto oskarżył Stany Zjednoczone o eskalację sytuacji w Ukrainie.

Pomimo wypowiedzi opublikowanej przez rosyjskie media nie wiadomo, w jakim stanie zdrowia znajduje się Szojgu. Według portalu ria.ru minister wydał oświadczenie na specjalnie zorganizowanym posiedzeniu w Moskwie. Czy faktycznie odbyło się ono dziś? I czy Szojgu się na nim pojawił? Tego nie wiadomo. Ewentualne załamanie zdrowotne polityka zapewne byłoby zatajane przez rosyjską propagandę.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić