aktualizacja 

Szokujący konkurs w jednej ze szkół w USA. Dzieci lizały sobie stopy

25

Od kilku dni w sieci krąży nagranie, na którym widać, jak uczniowie jednej z amerykańskich szkół liżą sobie nawzajem stopy. Jak się okazuje, wszystko odbywało się w ramach konkursów, które organizowała placówka podczas zbiórki pieniędzy. Głos zabrały lokalne władze. Wszczęto też dochodzenie.

Szokujący konkurs w jednej ze szkół w USA. Dzieci lizały sobie stopy
Szokujący konkurs w jednej ze szkół w USA. Dzieci lizały sobie stopy (Pixabay, Serwis X)

Na początku marca do sieci trafiło niepokojące nagranie. Zostało ono zrobione w szkole Deer Creek High School w Edmond w stanie Oklahomie w Stanach Zjednoczonych. Na wideo widać, jak dzieci ssały i lizały innym palce u stóp, które pokryte były masłem orzechowym.

Z relacji lokalnych mediów w USA wynika, że w szkole odbywała się wówczas zbiórka pieniędzy na rzecz lokalnej kawiarni, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością.

W związku z tym zorganizowano liczne konkursy, do których uczniowie mogli zgłaszać się dobrowolnie - tym właśnie turniej zlizywania masła orzechowego ze stóp. Za udział w zabawach trzeba było zapłacić symboliczną kwotę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lexy Chaplin szczerze o OnlyFans Fagaty: "Nie jestem pozytywnie nastawiona"

Sprawa w kilka godzin obiegł całe Stanu Zjednoczone. W sobotę, 2 marca, Departament Edukacji wszczął formalne dochodzenie, a nadinspektor stanowy Ryan Walters wyznał, że pozbędzie się "brudu" z tej szkoły.

To jest obrzydliwe. Sprzątamy ten brud w szkołach w Oklahomie. Nasza agencja prowadzi dochodzenie - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) Ryan Walters.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Głos w sprawie zabrały także władze szkoły, które twierdzą, że wokół nagrania i całej sytuacji pojawia się wiele niedokładnych informacji.

Jednak poprzez tę specyficzną grę nie udało nam się utrzymać godności naszych uczniów i dumnego wizerunku naszej społeczności - przekazano w liście, który przytacza "New York Post".

W dalszej części oświadczenia szkoła przyznała się do popełnienia pewnych "niedociągnięć" w organizacji zbiórki, za które przeprosiła.

Źródło: serwis X, New York Post, Fakt

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić