Szymon Hołownia pokazał żonę. Aktywista LGBTQ+ wściekły

826

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zamieścił na Instagramie zdjęcie ze swoją żoną i pochwalił się kolejną rocznicą ślubu. Michał Cessanis, dziennikarz oraz partner Pawła Rabieja, który walczy o prawa społeczności LGBTQ+, nie był zachwycony. W komentarzu napisał, co myśli o Szymonie Hołowni oraz jego poglądach.

Szymon Hołownia pokazał żonę. Aktywista LGBTQ+ wściekły
Szymon Hołownia wspomniał o rocznicy i się zaczęło (Instagram)

Szymon Hołownia i jego żona Urszula są już siedem lat po ślubie. Lider Polski 2050 nie zapomniał o kolejnej rocznicy. Dodał na Instagramie zdjęcie z opisem, w którym podziękował "za najwspanialszą przygodę życia".

Szymon Hołownia o ślubach. Nie wszystkim się to podoba

Tyle żeśmy już przeszli, tyle pewnie jeszcze przed nami... Najwspanialsza przygoda życia. Bo najwspanialsza jej Współautorka. Moja Kochana. Moja Ula - podkreślił były kandydat na prezydenta.

Pod postem głos zabrał dziennikarz Michał Cessanis, partner polityka Nowoczesnej. Wypomniał Hołowni brak poparcia dla małżeństw jednopłciowych oraz chęć zorganizowania w tej sprawie referendum.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Egzotyczne ferie. "Te kierunki pozwalają zaoszczędzić"
A nam odmawiasz prawa do ślubu i szczęścia! "Głosowałbym przeciw" - to twoje słowa na temat małżeństw osób tej samej płci. A kim ty jesteś, żeby o tym decydować? - czytamy w komentarzu.

Na wpis odpowiedziało kilka osób. Jedna z internautek upomniała dziennikarza i stwierdziła, że to nie jest odpowiednie miejsce do dyskusji politycznych. Jednak nie tylko Michał Cessanis ma podobne podejście. Pod zdjęciem pojawiło się wiele innych komentarzy dotyczących małżeństw jednopłciowych, w sprawie których Szymon Hołownia chciałby przeprowadzić referendum.

Fajnie, Szymon, życzę Ci, żeby nikt nie zasądzał referendum ws. Twojego prawa do szczęścia w małżeństwie.
Wszystkiego najlepszego. Cieszymy się Państwa szczęściem. Są jednak w Polsce pary, które nie mogą świętować rocznicy ślubu, a Pan nie zgadza się na to, by mogły. Życzę rewizji tego konserwatywnego poglądu.
Tego szczęścia mi np. chce Pan odmówić... Ja nie decydowałam o Pana ślubie — czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić