Tadeusz Rydzyk: Możemy wybudować wiele kościołów, ale będą puste

110

W weekend w Toruniu odbyły się uroczystości związane z 31. rocznicą powstania Radia Maryja. Uroczysta msza św. z tej okazji odbyła się też w czwartek w Bydgoszczy. Tadeusz Rydzyk podkreślił ogromne znaczenie mediów katolickich.

Tadeusz Rydzyk: Możemy wybudować wiele kościołów, ale będą puste
O. Tadeusz Rydzyk. (Radio Maryja, YouTube)

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. Z okazji 31. rocznicy istnienia katolickiej rozgłośni w czwartek odbyła się uroczysta msza św. w kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej.


31. rocznica powstania Radia Maryja, dlatego trzeba powiedzieć, że w Bydgoszczy i także w Toruniu wszystko się zaczęło. Prawie co roku, 8 grudnia, biorąc udział w uroczystościach w Bydgoszczy, w różnych świątyniach i parafiach, zastanawiałem się, kiedy Radio Maryja przyjedzie do tej parafii, której patronuje św. Łukasz Ewangelista i św. Rita. Dzisiaj jest ten pierwszy raz w 31. rocznicę Radia Maryja – mówił proboszcz parafii ks. Mirosław Pstrągowski.

Ordynariusz diecezji bydgoskiej, ks. bp Krzysztof Włodarczyk podczas homilii dziękował Radiu Maryja za stworzenie przestrzeni do modlitwy i do swobodnego wypowiadania się - Pozwala wygadać się różnym osobom, pozwala im się wypowiedzieć i włączyć w tworzenie tej rzeczywistości. Często boleści wypowiedziane na antenie Radia Maryja są terapią. Dziękuję za to, że Radio Maryja pozwala się wygadać i słucha. Wysłuchuje tych, którzy mówią i dlatego oni chcą gadać, bo są słuchani. Za te misje wysłuchania i przyzwolenia na to, żeby siostry i bracia mogli się wypowiedzieć, bardzo dziękuję – powiedział ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Głos zabrał także dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk. Podkreślił, jak ogromne znaczenie mają media katolickie.

Właśnie media… to nie było proste, żeby powstały. To jest cud. Kochani, bez mediów – św. Maksymilian Maria Kolbe powiedział – możemy wybudować wiele kościołów, ale będą puste, jeżeli nie będziemy mieli mediów. To, co mamy, to bardzo mało. Wszyscy możemy wchodzić w media dzięki internetowi, chyba że nas wytną właściciele różnych portali, ale nie trzeba się zniechęcać, trzeba wchodzić i prostować drogi Panu – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Ogromne dotacje dla Tadeusza Rydzyka. Katarzyna Lubnauer komentuje

Toruński redemptorysta przestrzegał też przed fake newsami.

Jak słyszymy jakieś złe wiadomości o drugich, sprawdzajmy i nie powtarzajmy. Musimy się nauczyć odczytywać media i wychować się do odbioru mediów i ich tworzenia. To jest zadanie Rodziny Radia Maryja. Inaczej będziemy zmanipulowani, nawet nie będziemy wiedzieć, kiedy i będziemy nosicielami kłamstwa, a kłamstwo prowadzi do nienawiści. Kłamstwo wypływa z nienawiści prawdy - dodał o. Rydzyk.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić