Tajemnicza choroba zabija. Zdjęcia z internatu obiegły świat

115

Lokalne media w Nigerii przekazały bardzo niepokojące informacje. W jednej z tamtejszych szkół wyższych z internatem zapanowała tajemnicza choroba, która spowodowała już śmierć uczennicy.

Tajemnicza choroba zabija. Zdjęcia z internatu obiegły świat
Tajemnicza choroba w Nigerii (Twitter)

W Nigerii wykryto tajemniczą chorobę. Nieznana dotąd zaraza pojawiła się w państwowej szkole wyższej dla z internatem dla kobiet w Sokoto. Tamtejszy dyrektor ds. zdrowia publicznego, Ahmed Abdulrahman, potwierdził wybuch epidemii i wezwał ludność do zachowania spokoju.

Choroba ma niestety śmiercionośną siłę. 30 studentek walczy z objawami zakażenia, a jedna z nich niestety zmarła. Zdjęcia opublikowane przez TVC News pokazały wiele chorych dziewcząt, które leżały na matach w internacie. Nie wiadomo, co wywołało u studentek tajemniczą infekcję. Stanowi urzędnicy medyczni badają naturę dolegliwości. Wyniki badań nie zostały jednak jeszcze opublikowane.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niepokojące zjawisko zaobserwowano również na północy Nigerii. Agencja Anadolu poinformowała, że w pobliżu miasta Kano na północy Nigerii zmarły 3 osoby, a około 200 trafiło w zeszłym tygodniu do szpitala po wypiciu przeterminowanych napojów owocowych. Mieszkańcy 6 wiosek cierpieli na krwiomocz, który spowodował osłabienie, krwawy mocz i gorączkę.

Podobne objawy dręczą chore studentki. Nie wiadomo, czy istnieje związek pomiędzy przypadkami z Kano i internatu, który znajduje się od niego 7 godzin jazdy na zachód.

Zobacz także: Premier pyta, czy prywatna ochrona zdrowia ratuje. Lekarz: "Co jakiś czas trzeba znaleźć wroga"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić