aktualizacja 

Tajemnicza śmierć mężczyzny. Zwłoki znaleziono nieopodal zoo

57

Ciało mężczyzny znaleziono w Lasku Wolskim, nieopodal krakowskiego zoo. Śledczy postanowili zbadać przyczynę jego śmierci i zwrócili się o pomoc do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Sekcja zwłok wykazała ranę postrzałową na ciele denata. Teraz sprawą tajemniczej śmierci zajmie się prokuratura.

Tajemnicza śmierć mężczyzny. Zwłoki znaleziono nieopodal zoo
Ciało mężczyzny znaleziono w Lasku Wolskim w Krakowie (Facebook, Las Wolski)

O zwłokach w lesie policjanci dowiedzieli się w piątkowy ranek, 14 października. Na miejscu znaleźli ciało, a w kurtce zmarłego dokumenty pozwalające na identyfikację.

To 61-letni mężczyzna. Funkcjonariusze nie byli w stanie ustalić przyczyny jego śmierci. Nie ciele zmarłego nie ujawniono obrażeń zewnętrznych świadczących o przyczynieniu się do jego zgonu osób trzecich. Także przeprowadzone na miejscu zdarzenia oględziny nie wykazały tego typu śladów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zwłoki imigrantów znalezione przy granicy. Straż Graniczna: Mamy pewne podejrzenia

Tajemnicza śmierć w Lasku Wolskim. Czy doszło do strzelaniny?

By wyjaśnić przyczyny zgonu mężczyzny, policjanci zwrócili się o pomoc do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Patolodzy badający ciało dokonali zaskakującego odkrycia. O wyniku sekcji poinformował Janusz Hnatko, rzecznik prasowy krakowskiej prokuratury.

– Przeprowadzona 18 października sekcja zwłok wykazała, iż przyczyną zgonu była rana postrzałowa klatki piersiowej. W sprawie podjęte zostały czynności zmierzające do szczegółowego ustalenia okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia.

Prokuratura ujawnia, że do strzelaniny, w wyniku której miał zginąć 61-latek, miało dość w nocy z 12 na 13 października. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić