Tak mówią o apostazji u Rydzyka. "Zorganizowane struktury zła"

51

Ostatnio za sprawą zapowiedzi Dawida Podsiadło na nowo rozgorzała dyskusja o apostazji. Nad tematem pochylono się w mediach o. Tadeusza Rydzyka. W Radiu Maryja głośno krytykuje się występowanie z Kościoła katolickiego. Prezes Akcji Katolickiej Urszula Furtak, która pojawiła się w jednej z audycji uważa, że przyczyną apostazji jest "antyreligijna akcja propagandowa", a takie działania prowadzą do "rozbicia polskich rodzin".

Tak mówią o apostazji u Rydzyka. "Zorganizowane struktury zła"
Urodziny Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

Prezes Polskiej Akcji Katolickiej na antenie Radia Maryja powiedziała o rzekomym "niszczeniu Kościoła katolickiego" oraz "stygmatyzacji osób", które chcą uczyć się religii w szkole. Jej zdaniem, w Polsce widoczna jest także antyreligijna akcja propagandowa.

W Radiu Maryja o apostazji i "demoralizacji dzieci"

Furtak nie wskazała, kto dokładnie "niszczy Kościół w Polsce". Dodała jednak, że w historii takie ataki pojawiały się wielokrotnie, a dziś jesteśmy świadkami, że do tego celu jako narzędzi używa się dzieci i młodzieży, co będzie prowadziło, jej zdaniem, do "demoralizacji dzieci".

Dziś jesteśmy świadkami, że do tego celu jako narzędzi używa się dzieci i młodzieży. Zachęca się do dokonania apostazji. Mówi się, że katecheza to kurs nienawiści. Padają takie hasła, jak: "W zgodzie ze sobą, z dala od Kościoła" - mówiła Furtak w Radiu Maryja.

Rzekome "niszczenie Kościoła w Polsce" prezes Polskiej Akcji Katolickiej nazwała "jedną wielką machiną" i "zorganizowanymi strukturami zła". - Tamtej stronie zależy na wyeliminowaniu Kościoła i pasterzy, a chcą zrobić to przez dzieci – wskazała.

Coraz więcej Polaków decyduje się na apostazję

Apostazja to formalne wystąpienie z Kościoła katolickiego. Może jej dokonać każda pełnoletnia osoba należąca do wspólnoty, jednak wyłącznie zgodnie z określoną procedurą. Na ten krok decyduje się coraz więcej Polaków.

Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w 2010 roku z Kościoła wystąpiło prawie pół tysiąca osób. Dla wielu z nich jest to sposób na wyrażenie sprzeciwu dotyczącego działań instytucji Kościoła.

O apostazji głośno mówią niektóre z polskich gwiazd. Pod koniec października informację o woli formalnego odejścia z Kościoła przedstawił Dawid Podsiadło. Piosenkarz w podcaście "WojewódzkiKędzierski" tłumaczył swoją decyzję problemami z instytucją Kościoła.

Zobacz także: Rola kardynała Dziwisza. Dominikanin: "Kościół ma skłonności, by być instytucją totalną"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić