Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Tak Rosjanie oszczędzają na papierze toaletowym. Youtuber ujawnił prawdę

Wiaczesław Zarucki od lutego 2022 r. mieszka w Polsce po tym, jak uciekł z Rosji. Teraz postanowił poruszyć temat oszczędności w jego ojczystym kraju. Jeden z Rosjan zdradził bowiem sposób jak można oszczędzić pieniądze na... wodzie i papierze toaletowym.

Tak Rosjanie oszczędzają na papierze toaletowym. Youtuber ujawnił prawdę
Tak Rosjanie oszczędzają na papierze toaletowym. Youtuber ujawnił prawdę (Pixabay, YouTube)

Wiaczesław Zarucki jest 29-letnim Rosjaninem, który 11 lutego 2022 r. - zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę - przeprowadził się do Gdańska, a parę miesięcy później do Warszawy.

Jego kanał na YouTube, na którym opisuje rosyjską rzeczywistość zestawiając ją z realiami życia w Polsce, rozwija się naprawdę dynamicznie.

Teraz postanowił poruszyć temat oszczędności w jego ojczystym kraju. Jeden z Rosjan zdradził bowiem sposób jak można oszczędzić pieniądze na... wodzie i papierze toaletowym. Wszystko postanowił opowiedzieć w jednym z artykułów, który przetłumaczył Wiaczesław Zarucki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 60-letni podpalacz nagrany. Za to, co zrobił grozi nawet 10 lat odsiadki
Znajomy powiedział mi kiedyś, że nie kupuje papieru toaletowego i dużo oszczędza na wodzie. Mieszkamy obok centrum handlowego i tam chodzimy do toalety, kiedy mamy potrzebę. Czasem chodzimy także w krzaki - opowiada główny bohater artykułu.

Rosjanin podkreśla, że jego trzyosobowa rodzina zużywała od 16 do 20 metrów sześciennych zimnej wody, co ma oznaczać, że rachunki za gaz i wodę były bardzo duże. Z tego powodu wdrożył plan oszczędnościowy.

Miałem dość płacenia tak dużych rachunków. Postanowiłem posłuchać się sąsiadki i zacząć chodzić do toalety w galerii handlowej. Kupiłem też 2 kanistry na wodę, którą biorę ze źródła, które znajduje się 10 minut drogi od mojego domu. Jest ona całkowicie za darmo - dodaje bohater artykułu.

Jak słyszymy, cena za wodę wynosi w Rosji około 600-700 rubli, a jej jakość jest bardzo słaba. - Dzięki oszczędnościom, płacimy teraz około 400 rubli mniej za wodę - podkreśla Rosjanin.

Problemy Rosjan z papierem toaletowym

To nie pierwsze problemy w Rosji związane z papierem toaletowym. Po rozpoczęciu wojny głośno było o tym, że stewardessy mają pilnować, aby pasażerowie z samolotu nie wynosili papieru toaletowego, jak i chusteczek oraz ręczników papierowych.

Załogi miały otrzymać służbowe polecenie wprowadzenia takich środków w trybie testowym, które później na stałe weszły w życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W ten sposób Rosjanie oszczędzają pieniądze na papierze toaletowym.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić