Wróć na

Tarcza 4.0. Sprawdzamy, jakie będą odprawy

22
Podziel się

Tarcza antykrysysowa 4.0 trafiła już do Sejmu. Rządowy projekt tarczy 4.0 wiele zmienia w kwestii odpraw. Pojawiły się już różne interpretacje na ten temat.

Tarcza 4.0 zmienia przepisy dotyczące odpraw
Tarcza 4.0 zmienia przepisy dotyczące odpraw (Pixabay)
bCGnDOZh

Tarcza 4.0. Niższe odprawy dla pracowników

Projekt tarczy 4.0 zakłada maksymalną wysokość odpraw na poziomie 10-krotności najniższej pensji. Ponieważ w 2020 roku minimalna pensja wynosi 2600 zł brutto, odprawy nie mogłyby być wyższe niż 26000 zł brutto.

Przedsiębiorstwa które zostały dotknięte negatywnymi skutkami koronawirusa, w obliczu kryzysu finansowego będą mogły obniżyć wysokość odpraw dla parowników. Świadczenia, które należą się pracownikom z tytułu zakończenia stosunku pracy, w wielu przypadkach będą niższe, niż mogłyby być do tej pory, np. w związku z zapisami w układach zbiorowych.

bCGnDOZj

"To nie jest radykalne ograniczanie świadczeń. Limit wyniesie 26 tys. zł. Rozwiązanie to dotyczy pracodawców, którzy odnotują spadek obrotów gospodarczych w związku z epidemią. To przepisy, które mają ułatwić zachowanie zatrudnienia - powiedziała cytowana przez Interię Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.

Tarcza 4.0, Niższe odprawy tylko wtedy, gdy przedsiębiorstwo odnotowało straty

Z ograniczenia wysokości odpraw będą mogły korzystać tylko te przedsiębiorstwa, które wyraźnie odczuły epidemię koronawirusa. Jeśli pracodawca odnotuje spadek obrotów o 25 proc. w ciągu miesiąca lub 15 proc. w ciągu dwóch, alb nastąpi istotny wzrost obciążenia funduszu wynagrodzeń, będzie obowiązywał limit wysokości odpraw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGnDOZp

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGnDOZK
KOMENTARZE
(22)
Baton
miesiąc temu
Prezesów, dyrektorów i członków Rad Nadzorczych także obejmie to ograniczenie? Czy znów podzielicie ludzi na lepszych i gorszych?
Księgowa
miesiąc temu
Ciekawe ile dostała rada nadzorcza PKO SA. Przed tygodniem zbiorowo podali się do dymisji.
Kol
miesiąc temu
A czy będą zmniejszone odprawy służb mundurowych
bCGnDOZL
gość
miesiąc temu
Tarcza dla wszystkich ,cwaniaki znowu korzystają. A emeryt i rencista powietrze .
Pracownik
miesiąc temu
Kiedyś premier Mateuszek powiedział, że Polacy będą pracować za miskę ryżu. Dotrzymuje słowa...
Najnowsze komentarze (22)
STOP HEJT
miesiąc temu
Czepiają się literówek, mądry nie zwróci na to uwagi a głupi pomyśli ze tak musi być :P to kim jesteś ty????
pisuarniemyty
miesiąc temu
a ile bedzie mial glapinski???? przy 0% na kontach ??
Pytam
miesiąc temu
Po co ta tarcza??? Zastanawiajace conajmniej! Nigdy mojego głosu nie dostaną.Po 45 latach pracy nagle bez odprawy-inni do tej pory dostawali.Czlowiek czekal na te dodatkowe pieniażki....
gość
miesiąc temu
Do poprawy błąd w nagłówku n"antykrysysowa)
Zawisza
miesiąc temu
Przepraszam czym zajmują się "parownicy", bo nie wiem czy mnie to tez dotyczy?
Anna
miesiąc temu
Przedsiębiorstwa które zostały dotknięte negatywnymi skutkami koronawirusa, w obliczu kryzysu finansowego będą mogły obniżyć wysokość odpraw dla parowników. PAROWNIKOW? Kurcze! co sie dzieje w tym O2 ? Jakies same nieuki. Jedna pisze "z pulki" a teraz zamiast pracownik to parownik. Przegoniliscie INTERIE a bykach i nieuctwie
cdoki
miesiąc temu
kto to albo co to parowniki
hehehehehehhe
miesiąc temu
A inne zmiany jak urlopy zmiany w kodeksie pracy? Niezależne samorządne związki zawodowe "SOLIDARNOŚĆ" "Z PRACODAWCĄ" POPIERA? teraz ludzie widzicie co to za związki pracownicze. Przepraszam. Pracodawcy to przecież też pracują czyli są pracownikami
bCGnDOZD
MAx
miesiąc temu
taa czyli budżetówki nie obejmuje
takitam
miesiąc temu
Teraz to juz napewno nie bedzie umowó o prace tylko same B2B napewno plus ze pracownik bedzie mogł pracowac dla paru firm na raz a nie na wylacznosc dla jednego pracodawcy minusy ze moze miec rozwiazana umowe w dowolny momecie
gość
miesiąc temu
Widać wyraźnie, że zdrajcy nie kryją się wcale, przygotowują otwarcie zamach stanu w państwie, zamach na bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i bezpieczeństwo Polaków, zamach na polską gospodarkę, zamach na niepodległość Ojczyzny i wolność narodu. Nie dajcie się uśpić łgarstwom i bezczelnym kłamstwom jakimi zdradziecka opozycja karmi naród, by ich kolejny raz oszukać.
Co z pomocą?
miesiąc temu
Piszcie kto z was małych przedsiębiorców dostał jakakolwiek kasę z tarczy ochronnej.Czy dostali wszyscy ktorzy zlozyli wnioski czy tylko wybrani.Zobaczymy jaka jest prawda czy jest ta pomoc czy jej nie ma.
Pracownik
miesiąc temu
Kiedyś premier Mateuszek powiedział, że Polacy będą pracować za miskę ryżu. Dotrzymuje słowa...
Pup
miesiąc temu
Słyszałem, że wojsko od początku roku miało już kilka podwyżek. Pracownicy urzędów pracy pracują cały czas podczas pandemi zajmują się tarczą antykryzysowa i od 10 lat nie mieli podwyżek. Przestańcie straszyć ludzi, każdy pracuje tak samo, a cały ten bałagan służy tylko nowobogackim.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić