aktualizacja 

Tego jeszcze nie było. Doniesienia ws. Kaczyńskiego

1712

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na ostatniej naradzie klubu PiS zarządził pełną mobilizację posłów. Jak donosi "Super Express" szef partii wpadł też na pomysł założenia... uniwersytetu partyjnego. Do doniesień odniósł się wicerzecznik PiS.

Tego jeszcze nie było. Doniesienia ws. Kaczyńskiego
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

W minioną środę odbyło się najpierw posiedzenie kierownictwa PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim, a później spotkanie z klubem przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. "Super Express" ustalił, że głównymi tematami narady były m.in. pełne poparcie PiS dla Zbigniewa Ziobry w związku ze zgłoszeniem przez KO wotum nieufności, a także zapowiedź pełnej mobilizacji do wytężonej polityków w okręgach.

Prezes PiS na środowym spotkaniu ponoć zaskoczył posłów swoim nowym pomysłem. Kaczyński chce bowiem utworzyć... partyjny uniwersytet.

Prezes przemawiał pół godziny. To było przemówienie mobilizacyjne, wręcz gonienie posłów do roboty. Jarosław Kaczyński zapowiedział też nam, że od czerwca zajmie się w stu procentach partią, szykując ją na wybory, które mają się odbyć w konstytucyjnym terminie, czyli na jesieni 2023 r. Niewykluczone, że jeśli wojna się uspokoi, to prezes za kilka tygodni odejdzie z rządu, żeby w stu procentach poświęcić się partii - informuje rozmówca "Super Expressu".

Uniwersytet partyjny miałby szkolić działaczy PiS. Inny polityk PiS zdradził tabloidowi, że Jarosław Kaczyński na ostatnim spotkaniu zarządził większą mobilizację PiS w internecie. – Prezes mówił, że dostrzega, iż Solidarna Polska Ziobry jest dużo sprawniejsza w mediach społecznościowych od nas i musimy coś z tym zrobić, żebyśmy byli lepsi i widoczniejsi w sieci, w social mediach. Powiem szczerze, że tym mnie prezes zaskoczył, ale to dobrze, że rozumie siłę internetu. A ideę powstania uniwersytetu partyjnego jak najbardziej popieram! – podkreślił polityk w rozmowie z "SE".

Stworzenie intelektualnej kuźni kadr PiS to zdaniem politologów bardzo dobry ruch ze strony szefa partii.

Kaczyński najwyraźniej wyczuł, że ma słabe partyjne kadry, które kierują się interesem ekonomicznym, i musi coś z tym zrobić. Sam pomysł utworzenia szkoły partyjnej czy uniwersytetu partyjnego uważam za świetny – skomentował prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach w rozmowie z "Super Expressem".

Nieoficjalnych doniesień nie chciał jednak potwierdzić wicerzecznik PiS. - Jeśli się nie mylę, nie jest pan nawet magistrem prawa. Chociaż może pan będzie, bo czytam, że premier Kaczyński chce zakładać uniwersytet - powiedziała do Radosława Fogla Agata Adamek w programie "Jeden na jeden" w TVN24. - Ja się nie wybieram - stwierdził, dodając, że Kaczyński nie zakłada uniwersytetu. A jaka jest prawda? Tego zapewne dowiemy się niebawem.

Zobacz także: Zmiany w PiS? Fogiel o szczegółach
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić