Ten post polubił Donald Tusk. Umiesz rozwiązać zadanie?

858

Jeden z użytkowników Twittera zaczął publikować w sieci zadania matematyczne, które cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Jedno z nich spodobało się nawet Donaldowi Tuskowi. Znasz poprawną odpowiedź?

Ten post polubił Donald Tusk. Umiesz rozwiązać zadanie?
Donald Tusk polubił zadanie matematyczne (Getty Images, Twitter)

W mediach społecznościowych krąży wiele testów i zadań matematycznych, które chętnie rozwiązują internauci. To świetna okazja, by przypomnieć sobie podstawy matematyki i potrenować mózg.

Umiesz rozwiązać to zadanie?

Jedno z internetowych zadań szczególnie upodobał sobie Donald Tusk. Lider PO "polajkował" na Twitterze post jednego z użytkowników, który sam tworzy matematyczne łamigłówki i zachęca internautów do ich rozwiązywania w komentarzach.

Zadanie brzmi: "8 : 4(3 - 5)". Podane są cztery możliwe odpowiedzi: a)-1; b) -4; c) 1 i d) 4.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W kolejnym poście użytkownik wskazał poprawną odpowiedź i szczegółowy sposób na rozwiązanie ćwiczenia. Autor podkreślił, że należało wykonać obliczenie w nawiasie, a następnie działanie dzielenia i mnożenia. Wynik podany przez internautę to "-4".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W komentarzach niektórzy sprzeczają się, że poprawny wynik to "-1". Kością niezgody jest tutaj zapis obliczenia, w którym przed nawiasem brakuje znaku mnożenia, co powoduje, że jest on niejednoznaczny.

Zgodnie z kolejnością działań biorąc "na chłopski rozum" wynik będzie -4 - o ile ktoś dopisze sobie - jak ty - symbol mnożenia. W przyjętych zaś normach zapisu algebraicznego zapis bez znaku mnożenia oznacza wielomian, który rozwiązujemy najpierw - napisał jeden z internautów.
Zobacz także: Tak wyglądała kolacja Natalii Janoszek z greckim milionerem!
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić