Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Ten post polubił Donald Tusk. Umiesz rozwiązać zadanie?

341
Podziel się:

Jeden z użytkowników Twittera zaczął publikować w sieci zadania matematyczne, które cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Jedno z nich spodobało się nawet Donaldowi Tuskowi. Znasz poprawną odpowiedź?

Ten post polubił Donald Tusk. Umiesz rozwiązać zadanie?
Donald Tusk polubił zadanie matematyczne (Getty Images, Twitter)

W mediach społecznościowych krąży wiele testów i zadań matematycznych, które chętnie rozwiązują internauci. To świetna okazja, by przypomnieć sobie podstawy matematyki i potrenować mózg.

Umiesz rozwiązać to zadanie?

Jedno z internetowych zadań szczególnie upodobał sobie Donald Tusk. Lider PO "polajkował" na Twitterze post jednego z użytkowników, który sam tworzy matematyczne łamigłówki i zachęca internautów do ich rozwiązywania w komentarzach.

Zadanie brzmi: "8 : 4(3 - 5)". Podane są cztery możliwe odpowiedzi: a)-1; b) -4; c) 1 i d) 4.

W kolejnym poście użytkownik wskazał poprawną odpowiedź i szczegółowy sposób na rozwiązanie ćwiczenia. Autor podkreślił, że należało wykonać obliczenie w nawiasie, a następnie działanie dzielenia i mnożenia. Wynik podany przez internautę to "-4".

W komentarzach niektórzy sprzeczają się, że poprawny wynik to "-1". Kością niezgody jest tutaj zapis obliczenia, w którym przed nawiasem brakuje znaku mnożenia, co powoduje, że jest on niejednoznaczny.

Zgodnie z kolejnością działań biorąc "na chłopski rozum" wynik będzie -4 - o ile ktoś dopisze sobie - jak ty - symbol mnożenia. W przyjętych zaś normach zapisu algebraicznego zapis bez znaku mnożenia oznacza wielomian, który rozwiązujemy najpierw - napisał jeden z internautów.
Zobacz także: Tak wyglądała kolacja Natalii Janoszek z greckim milionerem!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(341)
Cygan
rok temu
A mnie wyszło 0 (ZERO)
inny nick bo ...
rok temu
gdzie moje inne komentarz ---- 🤣🤣🤣 --wynik (-4) --tylko ten wynik reszta to thebi.... -- MATEMATYKA NAUKA ŚCISŁA - JEDNOZNACZNA - TAM NIE MA poLITYKI
inny nick bo ...
rok temu
zet --nie ma POjęcia o potęgowaniu --jego wzory potęgowania--😂🤣😂🤣 --tragedia - normalny tyPOwy środek kapusty !!!🤣🤣🤣
Yeti
rok temu
Tusk wspiera Putina I Łukaszenkę
M.k
rok temu
TVN to Niemiecka telewizja
Kasik
rok temu
Ale ten Tusk jest fałszywy
Mariusz
rok temu
Tusk donosi na Polskę do Brukseli
Hasik
rok temu
Tusk sprzedał pół Polski, precz do Berlina
M.m
rok temu
Tusk dostaje rozkazy z Berlina
M.k
rok temu
Precz do Brukseli
Gość
rok temu
Jest takie określenie jak" działania równorzędne". A są nimi w jednej parze- jako pierwszeństwo mnożenie i dzielenie, a w drugiej dodawanie i odejmowanie.Czyli wykonujemy je od lewej strony do prawej. Kontynuując,w tym przypadku najpierw dzielimy, potem działania w nawiasach, potem mnożenie, wynik prawidłowy to -4. Gdyby nie było nawiasu, to wtedy najpierw dzielimy, potem mnożymy, a na końcu odejmujemy. Np. : 2+2*2 =2*2+2=6
niezależna
rok temu
Mnie uczyli prostoty na matmie, czyli mnożenie,dzielenie,dodawanie i odejmowanie.Ja widzę tak, 8:4=2(3-5) czyli 2x3-2x5,czyli 6-10= -4
lolek
rok temu
Ludzie nie wprowadzacie innych w błąd 4(3-5) jest jednym wyrażeniem cyfra 4 jest mnożnikiem liczb znajdujących się w nawiasie. Jak byście rozwiązali to zadanie gdyby było zapisane 8:4a gdzie a=(3-5).
Fur Deutschla...
rok temu
niech go tam .....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić