o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Ten post polubił Donald Tusk. Umiesz rozwiązać zadanie?

342
Podziel się

Jeden z użytkowników Twittera zaczął publikować w sieci zadania matematyczne, które cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Jedno z nich spodobało się nawet Donaldowi Tuskowi. Znasz poprawną odpowiedź?

Ten post polubił Donald Tusk. Umiesz rozwiązać zadanie?
Donald Tusk polubił zadanie matematyczne (Getty Images, Twitter)
bESvTJYl

W mediach społecznościowych krąży wiele testów i zadań matematycznych, które chętnie rozwiązują internauci. To świetna okazja, by przypomnieć sobie podstawy matematyki i potrenować mózg.

Umiesz rozwiązać to zadanie?

Jedno z internetowych zadań szczególnie upodobał sobie Donald Tusk. Lider PO "polajkował" na Twitterze post jednego z użytkowników, który sam tworzy matematyczne łamigłówki i zachęca internautów do ich rozwiązywania w komentarzach.

bESvTJYn

Zadanie brzmi: "8 : 4(3 - 5)". Podane są cztery możliwe odpowiedzi: a)-1; b) -4; c) 1 i d) 4.

bESvTJYt

W kolejnym poście użytkownik wskazał poprawną odpowiedź i szczegółowy sposób na rozwiązanie ćwiczenia. Autor podkreślił, że należało wykonać obliczenie w nawiasie, a następnie działanie dzielenia i mnożenia. Wynik podany przez internautę to "-4".

W komentarzach niektórzy sprzeczają się, że poprawny wynik to "-1". Kością niezgody jest tutaj zapis obliczenia, w którym przed nawiasem brakuje znaku mnożenia, co powoduje, że jest on niejednoznaczny.

bESvTJYu
Zgodnie z kolejnością działań biorąc "na chłopski rozum" wynik będzie -4 - o ile ktoś dopisze sobie - jak ty - symbol mnożenia. W przyjętych zaś normach zapisu algebraicznego zapis bez znaku mnożenia oznacza wielomian, który rozwiązujemy najpierw - napisał jeden z internautów.
Zobacz także: Tak wyglądała kolacja Natalii Janoszek z greckim milionerem!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESvTJYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(342)
Cygan
6 dni temu
A mnie wyszło 0 (ZERO)
inny nick bo ...
1 tyg. temu
gdzie moje inne komentarz ---- 🤣🤣🤣 --wynik (-4) --tylko ten wynik reszta to thebi.... -- MATEMATYKA NAUKA ŚCISŁA - JEDNOZNACZNA - TAM NIE MA poLITYKI
inny nick bo ...
1 tyg. temu
zet --nie ma POjęcia o potęgowaniu --jego wzory potęgowania--😂🤣😂🤣 --tragedia - normalny tyPOwy środek kapusty !!!🤣🤣🤣
bESvTJYP
Yeti
1 tyg. temu
Tusk wspiera Putina I Łukaszenkę
M.k
1 tyg. temu
TVN to Niemiecka telewizja
Kasik
1 tyg. temu
Ale ten Tusk jest fałszywy
Mariusz
1 tyg. temu
Tusk donosi na Polskę do Brukseli
Hasik
1 tyg. temu
Tusk sprzedał pół Polski, precz do Berlina
M.m
1 tyg. temu
Tusk dostaje rozkazy z Berlina
M.k
1 tyg. temu
Precz do Brukseli
Gość
1 tyg. temu
Jest takie określenie jak" działania równorzędne". A są nimi w jednej parze- jako pierwszeństwo mnożenie i dzielenie, a w drugiej dodawanie i odejmowanie.Czyli wykonujemy je od lewej strony do prawej. Kontynuując,w tym przypadku najpierw dzielimy, potem działania w nawiasach, potem mnożenie, wynik prawidłowy to -4. Gdyby nie było nawiasu, to wtedy najpierw dzielimy, potem mnożymy, a na końcu odejmujemy. Np. : 2+2*2 =2*2+2=6
niezależna
1 tyg. temu
Mnie uczyli prostoty na matmie, czyli mnożenie,dzielenie,dodawanie i odejmowanie.Ja widzę tak, 8:4=2(3-5) czyli 2x3-2x5,czyli 6-10= -4
lolek
1 tyg. temu
Ludzie nie wprowadzacie innych w błąd 4(3-5) jest jednym wyrażeniem cyfra 4 jest mnożnikiem liczb znajdujących się w nawiasie. Jak byście rozwiązali to zadanie gdyby było zapisane 8:4a gdzie a=(3-5).
bESvTJYH
Fur Deutschla...
1 tyg. temu
niech go tam .....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić