Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Teraz to ona jest najstarszym człowiekiem świata. Wiek zakonnicy imponuje

40
Podziel się:

Lucile Randon została najstarszą żyjącą osobą na świecie. 118-letnia zakonnica z Francji nazywana siostrą Andre przejęła tytuł po dopiero co zmarłej Japonce Kane Takanaki.

Teraz to ona jest najstarszym człowiekiem świata. Wiek zakonnicy imponuje
Lucile Randon została najstarszą żyjącą osobą na świecie (YouTube, Guinness World Records)

Śmierć najstarszej żyjącej osoby na świecie zawsze wiąże się z niezwłocznym wyłonieniem nowego rekordzisty. Tak było i tym razem. 19 kwietnia w wieku 119 lat zmarła Kane Tanaka. Japonka dzierżyła zaszczytny tytuł najstarszego żyjącego człowieka nieprzerwanie od 2019 roku. Miała wtedy 116 lat.

Po śmierci Tanaki przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa udali się do Francji. Tam tytuł najstarszej żyjącej osoby na świecie nadano siostrze zakonnej Andre. Lucile Randon urodziła się 11 lutego 1904 roku. Francuzka jest również najstarszą osobą, która przeżyła zakażenie koronawirusem oraz najstarszą zakonnicą. W swoim życiu przetrwała dwie pandemie i dwie wojny światowe. Obecnie zamieszkuje dom opieki w Tulon.

Siostra Andre ma być zadowolona ze zdobytego tytułu. Takie informacje przekazał David Tavell, dyrektor ds. komunikacji w domu opieki zamieszkałym przez rekordzistkę. Dodał również, że celem Lucile Randon jest zostanie najdłużej żyjącą osobą w historii świata. Aby tego dokonać, musiałaby przeżyć ponad 122 lata, czyli tyle ile zmarła w 1997 roku Jeanne Calment.

Internauci pogratulowali nowej rekordzistce w mediach społecznościowych. Pojawiło się tam wiele pozytywnych komentarzy i życzeń kolejnych lat życia w zdrowiu. Co ciekawe w przypadku śmierci Francuzki rekordzistką zostałaby 115-letnia Polka.

Życzę jej dożycia rekordu Jeanne - napisał jeden z internautów.
Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
LLLLLL
2 miesiące temu
A czy ona wie, że żyje.
zmarchwiwstał...
2 miesiące temu
Czeka i czeka bidula, aż ją jej Wielki Pambu nawiedzi i się doczekać nie może...
badacz
2 miesiące temu
Żeby wam uświadomić jakim długowiecznym krajem jest japonia to wam też opisze wniosek do którego doszedłem. Gdyby policzyć wszystkich 4 dziadków czyli obie babcie i obu dziadków i ich całe rodzenstwo tych wszystkich dziadków to by sie względnie często mogło okazać że nawet połowa z tych wszystkich osób żya conajmnej 90 lat.
badacz
2 miesiące temu
I też ja ja wiem z moich własnych badań że niemożliwe żeby jakikolwiek człowiek na ziemi pchodził z bardziej długowiecznej rodziny od jakiegoklwiek japończyka co najwyżej z podobnej lub w skrajnych przypadkach nieco barxdziej długowiecznej. Nawet wnuki najstarszych ludzi świata jak tutaj nie mają bardziej długowiecznej rodziny od jakiegokolwiek japończyka A wiecie dlaczego? Bo waśnie dlatego że rozmawiałem z wieloma japończykami i sie okazywało że nawet jeśli dziadek jakiegoś japończyka nie dożył starości to siostra tego dziadka albo brat ale to nieco rzadziej dożywali po 100 lat lub nieco wiecej. Pewien japończyk mi powiedział że jego wszyscy dziadkowie i babcie zmarli miedzy 90 a 98 rokiem zycia i ze obaj dziadkowie mieli w rodzenstwie rodzonym osobe która nieco przekroczyła setke i że jedna babcia też miała rodzoną siostre która przekroczyła setke. I to w japonii jest normalka..
badacz
2 miesiące temu
Nawet jak patrze wśród znajmych to znam wiele osób u których ktoś z rodziny naprzykład babcia czy siostra babci czy siostra dziadka żyła 103 czy 104 lata. Ale nie spotkałem sie jeszcze żeby u kogos z moich znajomych ktoś przebił bariere 105 a już nie mówiąc o 110.
badacz
2 miesiące temu
Ja wam powiem że z ludzka dozywalnością to jest tak że wzglednie dużo osób dożywa 100 lat nawet nieco więcej a potem leci na leb na szyje. Krótko mówiąc po przejrzeniu wielu tysiecy nekrologów robie to od lat znalazłem tylko 4 osoby które miały conajmniej 105lat a rekordzista wsród znalezionych miał 108 lat. Za to osób które umarły między 100 a 104 rokiem życia widziałem może i nawet kilkaset.
elo
2 miesiące temu
Jak robiła całe życie ucztę z ludzkiego hormonu zwanego adrenochrom to wcale się nie dziwię że żyję tyle lat :D
esteta
2 miesiące temu
jak babsko nic nie robiło przez całe życie. raca lżejsza od snu
Blonde
2 miesiące temu
Przecież to nie jest życie mając tyle lat, to jest wegetacja.
Licznik
2 miesiące temu
ciekawe czy udźwignęła by te ptaszki co ją przeleciały; przecież to nałożnice księży
Licznik
2 miesiące temu
z tytułu wynikała że przetrzymała gwałt 1ooo-biskupów
Kler to
2 miesiące temu
próżniacza i szkodliwa dla społeczeństwa kasta.
Wygląda jak
2 miesiące temu
Baba Wanga.
Dana
2 miesiące temu
Mój dziadek urodził się w 1901 roku ale już od lat nie żyje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić