Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Termin wyborów prezydenckich ogłoszony! Kiedy wybory? Elżbieta Witek podała datę

31
Podziel się:

W środę 3 czerwca odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięła marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. Podczas niej, ogłoszona została oficjalna data wyborów prezydenckich 2020. Odbędą się one 28 czerwca.

Poznaliśmy termin wyborów prezydenckich 2020
Poznaliśmy termin wyborów prezydenckich 2020 (PAP)

Elżbieta Witek podczas konferencji prasowej podała oficjalną datę wyborów prezydenckich. Odbędą się one w terminie, który już od kilku dni w rządowych kuluarach pojawiał się najczęściej. Prezydenta RP wybierzemy 28 czerwca 2020 roku.

Marszałek Sejmu rozpoczęła swoją wypowiedź od nawiązania do poprzedniego terminu wyborów. Zarządzony on został jeszcze w lutym przez Elżbietę Witek. Zasugerowała ona, że wybory w pierwotnym terminie były możliwe do przeprowadzenia, jednak uniemożliwiły to działania opozycji, która - zdaniem Witek - kierowała się partyjnymi interesami, a nie zdrowiem ludzi.

Wybory 10 maja powinny się odbyć i byliśmy na to przygotowani - wspomniała Elżbieta Witek.

Wybory prezydenckie 2020. Jak będą wyglądać?

We wtorek 2 czerwca ustawa o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich po poprawkach Senatu trafiła do Sejmu. Przyjęta została między innymi poprawka świadcząca o tym, że to PKW, a nie minister zdrowia, zadecyduje, w których gminach konieczne jest przeprowadzenie głosowania korespondencyjnego. W pozostałych obwodach wybory odbędą się w sposób tradycyjny.

Głosowanie będzie odbywało się w trybie hybrydowym. Oznacza to, że dla osób chętnych istnieje możliwość zagłosowania zdalnego. Aby było to możliwe, odpowiednio wcześniej trzeba będzie zgłosić taką chęć. 13 czerwca minie termin na zgłaszanie konsulom zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą, a 16 czerwca na zgłaszanie komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju.

Według ustaleń portalu 300polityka.pl, komitety wyborcze będą miały czas do 5 czerwca na rejestrację. Termin na zebranie przynajmniej 100 tysięcy podpisów dla kandydatów na prezydenta upłynie 10 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
ile CZAJKA
2 lata temu
POdpisów zebrał , ha ha ha
:)))
2 lata temu
Sondaże robią się coraz ciekawsze. Naród się obudził. Oj będzie się działo...
Kazik
2 lata temu
Wolność. Po co Wam wolność? Macie przecież telewizję...
power
2 lata temu
Uważajcie wielkie Zło na świecie rośnie w siłę,to od nas zależy po której będziemy stronie barykady.Dobro czy zło,macie wybór.
power
2 lata temu
Sithowie na czele z imperatorem się boją czy co,chyba tak.
Patriota
2 lata temu
Wszyscy głosujemy na Bosaka!!
Wojciech
2 lata temu
Brawo PIS
Wojciech
2 lata temu
Wygra nasz prezydent brawo DUDA
Lolek
2 lata temu
Jak Duda przegra to będą unieważniać, anulować, zaprzeczać że PiS wybrał ten termin
Tak
2 lata temu
Następne złamanie konstytucji ? Termin zakazany.
dupokracja
2 lata temu
chcieliscie demokracje? macie - rzadzi pis !!!!!! demokracja to tyrania wiekszosci!!! - wiecej jest glupich niz madrych !!! tylko monarchia !!! Czas aby krol prawdziwie zadbal o swoj kraj tak jak bylo przez setki lat!!!
Basia
2 lata temu
hahaha! aależ gafa! w wypowiedzi pani marszałek.Pani Witek przez pomyłkę powiedziała prawdę!A mianowicie,"że... to wasze święto,że to wasze prawo!" aa także to,że..... "jedna partia nie będzie decydowała,że wybory się odbędą czy nie".Ciekawe czy Wielki Szu,towarzysz Jaro,przyjął te ukorzenie się się przed nim,pani marszałek, czy będzie kontent z wypowiedzi pani Witek?
malkontent
2 lata temu
Stał się cud ! Pani marszałkini ogłosiła decyzję swego prezesa w krótszym terminie niż ogłoszono decyzję Państwowej Komisji Wyborczej [ o braku kandydatów na stanowisko Prezydenta RP i przeprowadzebniu wyborów , których nie było ]. Zastanawiam się z jakiego powodu obecna partia rządząca o jedynie słusznej ideologii, głosząca nienawiść do "komuny " , żywcem przejmuje retorykę dygnitarzy z lat słusznie minionych . Doradców z tamtych lat raczej już nie ma , pewenie wybierają przemówienia tych "komunistów i złodziei " z archiwów . Premier z A. Dudą głoszą konieczność budowy wielkich , sztandarowych inwestycji aby zapewnić miejsca pracy dlaa naszych dzieci i wnuków .Identyczne teorie głosił I sekretarz jedynie słusznej partii w tamtych czasach "tow." E. Gierek , który uzasadniał gigantomanię w postaci budowy huty Katowice . Jak się skończyło wszyscy wiemy , huty nie dokończono a dopiero kilka lat temu zakończyliśmy spłacać kredyty na tą budowę . Pani Witek - Marszałkini Sejmu RP - przeprowadziła tyradę medialną antyopozycyjną - przy okazji ogłaszania nowych terminów dotyczących wyborów prezydenckich . I znowu usłyszałem cytaty i narrację przedstawicieli władzy z lat 80-tych , którzy wypowiadali się o działaniach Solidarności w tych latach Jednak "historia toczy się kołem " a "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia "
dudasięnieuda
2 lata temu
Jarek(szeregowy poseł, szef jedynej słusznej partii socjalistyczno-narodowej) pogroził palcem i od razu publikacja uchwały PKW, termin wyborów. Komuś się pali podłoga pod małymi nóżkami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić