Tłum ludzi do spowiedzi. Ksiądz nie kryje zaskoczenia

547

Ksiądz Daniel Wachowiak od marca br. pełni funkcję proboszcza parafii w Koziegłowach pod Poznaniem. Duchowny w ostatnim wpisie na Twitterze zdradził, ilu wiernych przyszło do spowiedzi przed świętami. Proboszcz nie kryje zaskoczenia.

Tłum ludzi do spowiedzi. Ksiądz nie kryje zaskoczenia
Ksiądz Daniel Wachowiak od marca br. pełni funkcję proboszcza parafii w Koziegłowach pod Poznaniem. (@DanielWachowiak, Twitter)

Ks. Daniel Wachowiak jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Proboszcz znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, w których nie brakowało nawiązań do polityki. Przez ostatnie lata ks. Wachowiak był proboszczem w małej parafii w Piłce w Puszczy Noteckiej. Od marca br. został przeniesiony do parafii św. Brata Alberta w podpoznańskich Koziegłowach.

W jednym z ostatnich wpisów na Twitterze ks. Wachowiak nawiązał do frekwencji wiernych podczas świątecznej spowiedzi w swojej parafii. Duchowny jest pozytywnie zaskoczony tłumem ludzi, który czekał w kolejce do konfesjonałów.

Mnóstwo spowiedzi. Jestem potężnie zbudowany. Myślałem po powrocie do poznańskiej aglomeracji, że przeżyję duchowy smutek, a tu bardzo pozytywne zaskoczenie. Dziś z kilkoma księżmi spowiadaliśmy wiele godzin - poinformował proboszcz parafii św. Brata Alberta w podpoznańskich Koziegłowach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

"Smutny znak postchrześcijańskich czasów"

Mimo zaskakująco wysokiej frekwencji podczas spowiedzi ks. Wachowiak zmartwił się inną sytuacją. Podczas przeżywania Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek w pobliżu kościoła trwało wesele. Duchowny nie ma wątpliwości, co to oznacza.

Pierwszy raz w przeżywaniu Triduum Paschalnego, za ogrodzeniem kościoła odbywa się impreza weselna. Smutny znak postchrześcijańskich czasów - stwierdził ks. Wachowiak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić