To koniec?! Sensacyjne wieści ws. papieża Franciszka

152

Kolejny papież zdecyduje się odejść na emeryturę? Pojawiły się sensacyjne informacje na temat planów Franciszka. Watykanista Antonio Socci twierdzi, że rozważa on abdykację.

To koniec?! Sensacyjne wieści ws. papieża Franciszka
Papież Franciszek (Getty Images, Alessandra Benedetti)

Antonio Socci opublikował na blogu bardzo interesujący wpis. W artykule pt. "Szepty w Watykanie: konklawe wisi w powietrzu" sugeruje, że papież Franciszek pójdzie w ślady swojego poprzednika Benedykta XVI i abdykuje.

Socci przypomina, że w grudniu Franciszek skończy 85 lat. Właśnie w tym wieku z pełnienia funkcji głowy Kościoła katolickiego postanowił zrezygnować poprzedni papież.

Na decyzję o rezygnacji Franciszka miałby wpłynąć również jego stan zdrowia. Socci przypomniał, że niedawno przeszedł on operację jelita grubego.

Czy rzeczywiście dojdzie do abdykacji papieża Franciszka?

Pogłoski o abdykacji papieża Franciszka absolutnie nie przesądzają, że tak się stanie. Co prawda mówił on o takim rozwiązaniu, ale nigdy nie podawał konkretów.

Socci natomiast od samego początku jest uważany za zagorzałego krytyka Franciszka. To powinno studzić emocje związane z jego wypowiedziami. Wymowne jest również to, że papież wciąż ma wiele planów.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić