To samo miejsce, ci sami ludzie, 100 dni później. Mocne nagranie Zełenskiego

W 100. dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Prezydent Wołodymyr Zełenski nagrał specjalny filmik. Stojąc obok premiera, szefa gabinetu prezydenta, swojego doradcy i głowy partii "Sługa Narodu" zapewnia, że wszyscy pozostają w Kijowie i działają. Identyczne nagranie Zełenski udostępnił w pierwszym dniu inwazji.

To samo miejsce, ci sami ludzie, 100 dni później. Mocne nagranie Zełenskiego
Wołodymyr Zełenski zapewnia, że wszystkie władze państwowe w Ukrainie pozostają na miejscu (Instagram)

W opublikowanym w piątek filmiku Wołodymyr Zełenski przebywa razem z innymi najwyższymi rangą politykami Ukrainy na dziedzińcu przed Gabinetem Prezydenta Ukrainy przy ulicy Bankowej. Zełenski po kolei przedstawia wszystkich obecnych.

Lider partii [Dawid Arachamia] tutaj, szef gabinetu prezydenta [Andrij Jermak] tutaj, premier Ukrainy [Denys] Szmyhal tutaj, [doradca prezydenta Mykhaiło] Podoliak tutaj, prezydent tutaj - mówi.

Ukraińcy bronią kraju przez 100 dni

Jak dodał, jego zespół jest jednak dużo większy. - W obronie swojego kraju walczą też Siły Zbrojne Ukrainy. Najważniejsze, że nasz naród jest tutaj - dodał. Prezydent wyliczył, że Ukraińcy bronią swojego kraju już przez 100 dni. "Zwycięstwo jest po naszej stronie" -podkreślił.

Chwała Ukrainie! - zakończył prezydent.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

To samo miejsce 100 dni później

Symbolicznie, że identyczne nagranie z tego samego miejsca i w tymże składzie ukraiński przywódca nagrał w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wówczas była to reakcja na doniesienia rosyjskiej propagandy, która podawała, że prezydent opuścił stolicę państwa.

Nasze wojsko – obecne, obywatele – obecni. Wszyscy są obecni. Wszyscy bronią swojej niezależności i państwa. I będziemy dalej bronić. Chwała naszym obrońcom i obrończyniom. Chwała Ukrainie. Chwała Bohaterom – mówił wówczas na nagraniu Zełeński.
Zobacz także: Trudna sytuacja w obwodzie ługańskim. "Siewierodonieck to ostatni ukraiński bastion"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić