To się działo w czwartek na Białorusi. "Łukaszenka się przestraszył"

Białoruski bloger NEXTA poinformował, że na Białorusi odbywały się ćwiczenia operacyjno-taktyczne, których celem było przygotowanie się do stłumienia protestów. "Łukaszenka widział, co się działo w Kazachstanie i się przestraszył" - skomentował bloger.

To się działo w czwartek na Białorusi. "Łukaszenka się przestraszył"
Ćwiczenia na Białorusi (NEXTA)

Na terenie całej Białorusi odbywały się ćwiczenia wojskowe. NEXTA podaje, że ich celem było przygotowanie do tłumienia protestów.

Łukaszenka boi się masowych protestów

Białoruski bloger opublikował nagranie, na którym widać żołnierzy i milicjantów odtwarzających zamieszki. NEXTA twierdzi, że Łukaszenka boi się, iż na Białorusi dojdzie do podobnej sytuacji jak w Kazachstanie.

Ćwiczenia operacyjno-taktyczne, których celem było przygotowanie się do stłumienia protestów, odbywały się na całej Białorusi. Łukaszenka widział to, co się działo w Kazachstanie i się przestraszył - komentje.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na początku stycznia w Kazachstanie wybuchły protesty antyrządowe. Początkowo były one spowodowane dwukrotną podwyżkami cen, m.in. gazu LPG, lecz z czasem nabrały charakteru politycznego.

Protesty objęły cały kraj. W wielu miejscach doszło do masowych aktów agresji. Protestujący zajęli i zdewastowali wiele budynków państwowych oraz lotnisko w Ałmaty. Władze ogłosiły stan wyjątkowy i ogłosiły, że doszło do próby zamachu stanu z udziałem "uzbrojonych bojowników".

Zobacz także: Konflikt Rosja-Ukraina. Ekspert o pomocy militarnej USA po ewentualnej inwazji Moskwy

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić