To wpisujemy w Google. Najpopularniejsze hasła polskiego internetu 2021

16

Google opublikowało listę haseł, które Polacy najczęściej wyszukiwali w 2021 roku. Wśród trzech najpopularniejszych haseł wpisywanych w polskiej wyszukiwarce Google były "Euro 2020", "Krzysztof Krawczyk" i "Spis Powszechny". O co jeszcze pytaliśmy "wujka Google" w 2021 roku?

To wpisujemy w Google. Najpopularniejsze hasła polskiego internetu 2021
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

W TOP 10 najczęściej sprawdzanych haseł w wyszukiwarce tuż za podium znalazło słowo związane ze zdrowiem "pacjent gov". Na piątym miejscu pojawił się Kamil Durczok, który zmarł 16 listopada br.

W pierwszej dziesiątce najchętniej googlowanych haseł znalazł się także koreański serial "Squid Game", "loteria szczepionkowa", "Afganistan" na 8. miejscu czy "lody ekipy" na 10. miejscu.

Listę najważniejszych tematów, o których się mówiło w 2021 r., otwiera Spis Powszechny. Na drugim miejscu znalazł się Afganistan, a trzecim najpopularniejszym tematem były szczepienia przeciwko Covid-19.

Uwaga Polaków skupiona była także wokół tematu związanego z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Dyskutowano również na temat Nowego Ładu i podatku cukrowego.

Kolejna lista dotyczy najpopularniejszych haseł związanych z pandemią COVID-19. Polacy najczęściej googlowali hasło "pacjent gov". Na drugim miejscu pandemicznej listy znalazła się "loteria szczepionkowa". Na liście przygotowanej przez Google znajdziemy także takie hasła jak: "koronawirus zapobieganie', "szczepienia COVID-19" czy "AstraZeneca".

"Jak zapisać się na szczepienie"

W wyszukiwarce Google znajdziemy także odpowiedzi na pytania "jak". Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii brzmiały: "jak zapisać się na szczepienie" - na pierwszym miejscu. Kolejnym było "jak aktywować bon turystyczny?". Podium zamyka pytanie "jak spisać się przez internet?".

Zobacz także: "Bezwstyd". Był w klubie PiS. Tak skomentował wystąpienie Mejzy
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić