Toruń. Do zgarnięcia 320 nowych mieszkań. Kiedy nabór do programu Mieszkanie Plus?

3

W Toruniu powstaje 320 nowych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Już teraz wiele lokali jest gotowych, natomiast pozostałe prace postępują bardzo szybko. Kiedy będzie można składać wnioski o mieszkania?

Toruń. Do zgarnięcia 320 nowych mieszkań. Kiedy nabór do programu Mieszkanie Plus?
Mieszkanie Plus: 320 lokali trafi w ręce torunian (Pixabay)

Rekrutacja będzie miała dwa etapy. Najpierw zostanie sprawdzone, czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez władze samorządowe. W drugim etapie dojdzie natomiast do weryfikacji tzw. zdolności czynszowej potencjalnych najemców.

Spółka PFR Nieruchomości będzie odpowiadała za drugi etap, czyli sprawdzenie, czy najemcy mają zdolność do pokrywania opłat związanych z najmem mieszkania. Średnia stawka dla tej inwestycji została ustalona na poziomie 26 zł. Jestem entuzjastą prefabrykacji i wierzę, że ta technologia ma przed sobą wielką przyszłość. Widać, że rozwija się na świecie i zaczyna rozwijać się w Polsce. Prefabrykacja bardzo pasuje do oferty mieszkań na wynajem. W naszym przypadku, gdy utrzymujemy nieruchomości przez 30 lat, szczególnie ważna jest jakość wykonania budynków i tutaj można śmiało powiedzieć, że jest ona na najwyższym poziomie, a to daje gwarancję długowieczności tego produktu - powiedział w Toruniu prezes PFR Nieruchomości S.A. Wojciech Caruk, cytowany przez PAP.

Mieszkanie Plus. Jaki jest standard lokali?

Caruk ocenił, że standard oddawanych mieszkań w tym systemie przypomina standard deweloperski, jeśli chodzi o wykończenie.

Brakuje, co dość oczywiste, mebli, ale to są bardzo indywidualne sprawy. Do tego już i tak stosujemy prefabrykację, więc trudno byłoby zaproponować także te same elementy wyposażenia. Zalet prefabrykacji jest bardzo dużo. Są też wady, nie ma co ukrywać. To nie jest tak, że jest to jedyne rozwiązanie, bo gdyby tak było, to prefabrykacja byłaby stosowana wszędzie - zaznaczył Caruk.

Nabór do 320 nowych mieszkań w Toruniu ruszy dopiero po wakacjach. Wnioski będą przyjmowane od 6 września.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić