Trafił go pocisk karabinu maszynowego. Żołnierz pokazał ranę

Nagranie opublikowane przez Nextę pokazuje walki uliczne w Siewierodoniecku z perspektywy ukraińskiego żołnierza. Został trafiony pociskiem wroga, ale nie stracił zimnej krwi. Po powrocie do bazy pokazał swoje obrażenia.

Trafił go pocisk karabinu maszynowego. Żołnierz pokazał ranę
Ukraiński żołnierz trafiony z karabinu maszynowego (Twitter)

Ukraiński żołnierz ma kamerę przytwierdzoną do hełmu. Dzięki temu może pokazać bitwę o Siewierodonieck niemalże z perspektywy pierwszoosobowej. Nagranie zaczyna się, kiedy mężczyzna posłał w kierunku wroga serię z karabinu maszynowego.

Rosjanie odpowiedzieli tym samym i Ukrainiec został trafiony. Wycofał się za ścianę, za którą stali jego towarzysze, którzy zapytali go, co się stało. Hasło "Trzysetka" musiał powtórzyć kilkakrotnie, bo zagłuszały go wybuchy i świsty pocisków.

Trzysetka [300, w nazewnictwie krajów poradzieckich oznacza rannego]. Wszystko dobrze, wszystko dobrze – powtarzał żołnierz w odpowiedzi na nerwowe głosy towarzyszy.

Ranny był bardzo spokojny. Szybko założył sobie prowizoryczny opatrunek na zranione ramię, jednocześnie uspokajając zaniepokojonych kolegów. Film pokazuje też, jak wyglądała ręka żołnierza po opatrzeniu rany w punkcie medycznym.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kamizelka kuloodporna prawdopodobnie uratowała mu życie. Z nagrania wynika, że pocisk karabinu maszynowego odbił się od kamizelki i rykoszetem drasnął ramię ukraińskiego żołnierza. To, co mogło go zabić, wywołało jedynie powierzchowną ranę.

"Nie martwi się o siebie, myśli na poziomie operacyjnym o swoim plutonie. Ta bezinteresowność jest niesamowita.", "Ci kolesie to niezniszczalne wilkołaki ze stali. Wszyscy" – zachwycają się internauci.
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić