Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Tragedia w Meksyku po trzęsieniu ziemi. Nie żyje co najmniej 20 dzieci

34
Podziel się

Trzy piętra szkoły w Meksyku zawaliły się, przygniatając znajdujących się w środku uczniów i nauczycieli.

Tragedia w Meksyku po trzęsieniu ziemi. Nie żyje co najmniej 20 dzieci
(Humberto Ramos/Twitter)
bELiFdqZ

Runęła szkoła podstawowa. Jak podaje telegraph.co.uk, powołując się na relacje ratowników, pod gruzami wciąż znajdują się uwięzieni uczniowie i nauczyciele. Według różnych źródeł bilans ofiar to od 20 do 22 dzieci dzieci i czterech dorosłych. 30 osób jest poszukiwanych.

Niewykluczone jednak, że ta liczba jeszcze wzrośnie - powiedział prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto, który przybył na miejsce tragedii.

Niektóre dzieci znajdują się bardzo głęboko w gruzach. Ratownicy i żołnierze, którzy uczestniczą w akcji ratunkowej, podają uwięzionym powietrze przez rurki.

bELiFdrb

*Wokół gruzowiska stoją rodzice, którzy nerwowo czekają na wiadomości od ratowników. *Ci co chwila przekazują imię i nazwisko dziecka właśnie wyciąganego spod zawalonych murów.

Szkoła podstawowa w stolicy Meksyku nie jest jedynym budynkiem, który ucierpiał. Uszkodzonych jest ponad 200 konstrukcji - 15 z nich poważnie. Władze jednej z najlepszych prywatnych uczelni w kraju - Technologico de Monterrey - poinformowały o śmierci jednego ze studentów i 40 osobach rannych.

Ziemia zatrzęsła się w Meksyku z siłą 7,1 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy. Już wiadomo, że zginęło co najmniej 248 osób. Po trzęsieniu ziemi wybuchło wiele pożarów. Ratownicy prosili mieszkańców o niepalenie papierosów, bo w wielu miejscach czuć było gaz z uszkodzonych instalacji.

bELiFdrh

Ostatnie trzęsienie ziemi przypomniało wydarzenia sprzed 32 lat. Dokładnie 19 września 1985 roku w kataklizmie o sile 8,1 w skali Richtera zginęło ponad 10 tys. osób. Według nieoficjalnych danych życie straciło wtedy nawet 40 tys. osób.

Zobacz także: Zobacz też: Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bELiFdrC
KOMENTARZE
(34)
taka jak
4 lata temu
głupota maksymalna, ale codziennie coś innego
G
4 lata temu
Nie to dzieci zginęły.. Zginęło ponad 220 osób! A wy piszecie o 21..
o
4 lata temu
zrozumcie to: wasze dzieci nie są wspaniałe, cudowne ani wyjątkowe. prawdopodobnie wyrosną na takich samych bezwartościowych ludzi jak wy. nie ma znaczenia, czy dopadnie je bulterier, ksiądz czy też może się utopią. i tak wszyscy umrzecie.
bELiFdrD
uva
4 lata temu
boże świat sie zapada niedlugo wszyscy zginiemy
Ciarki mnie p...
4 lata temu
qwerty
giant
4 lata temu
pan bozia zrealizował swój plan. Dlaczego? Na każde pytanie "dlaczego to się stało ?" czarni mają odpowiedź: "taki jest plan pana bozi". Zatem śmierć, cierpienie ofiar i ból, rozpacz po stracie dzieci tych, co zostali jest efektem planu bozi. bozi, która kocha nas niezmiernie i w sposób dla maluczkich niepojęty. Zatem celem jest cierpienie, ból i rozpacz, a nie szczęście, radość i miłość. Dacyt. Fcuk...
smutna
4 lata temu
straszna tragedia :(
Dz
4 lata temu
Do tych co robią sobie jaja... Pieprznijcie wy się w te wasze głupie łby!!! Większość z was jest pewnie katolikami i żadne z was nie wypiera się wiary, a żartujecie sobie z takiej tragedii!!! Sam jestem ateistą ale to nie jest ważne. Serce mnie boli na myśl o tym co właśnie przeżywają ludzie, którzy stracili lub poszukują tam swoich bliskich :( to straszne. Mimo wszystko nie życzę wam takich samych przeżyć...
teresa
4 lata temu
Straszna tragedia . Współczuję.
Coraz blizej
4 lata temu
Koniec swiata coraz blizej.....
1stein
4 lata temu
To przecież wspaniały plan Boży!
klop
4 lata temu
A może to tylko preludium przed sobotnim końcem świata?
mat
4 lata temu
APOKALIPSA tuż tuż :) Najwyższy czas!!
bELiFdrv
OPŁAKUJEMY WA...
4 lata temu
MODLIMY SIĘ ZA MEKSYK, bardzo Wam współczujemy i razem opłakujemy Wasze ogromne nieszczęście ! ŚWIAT MUSI WAM POMÓC I PROSIĆ BOGA O WSPARCIE ! BĄDŻCIE DZIELNI MEKSYKANIE !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić