Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Tragiczny finał poszukiwań. Kacper z Nowogrodźca nie żyje

53

Dziś rano policja poinformowała, że w rzece Kwisie odnaleziono ciało małego chłopca, które może należeć do poszukiwanego Kacperka z Nowogrodźca. Według najnowszych informacji, prokuratura potwierdziła te przypuszczenia.

Kacper zaginął 27 kwietnia w Nowogrodźcu
Kacper zaginął 27 kwietnia w Nowogrodźcu (Facebook)

O tragicznym finale poszukiwań poinformowała agencję PAP Anna Kublik-Rościszewska, rzeczniczka Bolesławickiej policji. Po trwających dwanaście dni poszukiwaniach, w których brali udział m.in. płetwonurkowie i psy tropiące, ciało chłopca znaleziono na odcinku rzeki Kwisy, pomiędzy Nowogrodźcem a Parzycami.

Zaginięcie Kacperka

Poszukiwania trwały od zeszłego poniedziałku. Ojciec 3,5 letniego Kacperka, 27 kwietnia zgłosił policji, że jego stracił syna z oczu około godziny 19 na terenie ogródków działkowych w Nowogrodźcu, małym miasteczku w powiecie Bolesławickim.

W trakcie przesłuchania okazało się, że mężczyzna ma we krwi około 0,7 promila alkoholu. Najprawdopodobniej w momencie, gdy Kacperek oddalił się od taty, ten zajęty był rozmową ze znajomym, z którym razem byli na działce. Wersja ta nie została jednak jeszcze oficjalnie potwierdzona przez policję.

W trakcie akcji przeczesano kilkaset hektarów terenu, sprawdzono duży odcinek Kwisy oraz tereny kolejowe. Zaangażowani do akcji płetwonurkowie wskazali wyjątkowo głębokie i trudno dostępne miejsca rzeki, gdzie może znajdować się ciało dziecka.

O odnalezieniu zwłok małego chłopca policja informowała już w sobotę rano, jednak nadal oczekiwano na potwierdzenie, że należy ono do zaginionego dziecka. Wskazywał na to również fakt, że działki, gdzie ostatni raz widziano chłopca, znajdują się tuż obok brzegu rzeki.

W sobotę rano odnaleźliśmy ciało chłopca w rzece. Najprawdopodobniej to poszukiwany 3,5 letni Kacper z Nowogrodźca – powiedział w rozmowie z WP nadkom. Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego dolnośląskiej policji.

Po przeprowadzeniu czynności prokuratorskich, tragiczna wiadomość została potwierdzona - wyłowione dziecko to poszukiwany Kacperek. O sytuacji zostali poinformowani jego rodzice.

Zobacz także: Poszukiwania 3,5 letniego Kacpra. Policja: Nie bagatelizujemy żadnej informacji

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić