Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Transmisja pogrzebu Adamowicza w TVP3 z napisami o małpach

192
Podziel się

Kuriozalny przebieg miała transmisja pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza w TVP3 Gdańsk. Na ekranie pojawiły się napisy z filmu przyrodniczego o pawianach.

Transmisja pogrzebu Adamowicza w TVP3 z napisami o małpach
(Facebook.com, Karolina Ozimek)

Błąd wytknęli internauci na Facebooku. Pojawiły się zdjęcia, na których widać metropolitę gdańskiego abp Sławoja Leszka Głodzia oraz ludzi uczestniczących w pogrzebie. Na ekranie pojawiły się także napisy: "Stado pawianów musi trzymać się razem", "Najwyraźniej pora opuścić to miejsce", "Małpy rozchodzą się" i "Stado pawianów powiększyło się o nowych członków".

Gdy do sieci wyciekły zdjęcia kadrów, większość osób myślała, że to fejk. Trudno było uwierzyć, że tak groteskowa sytuacja mogła zdarzyć się naprawdę podczas tak smutnej uroczystości.

A jednak Telewizja Polska przyznała się do wpadki. Kierownik Działu Techniki TVP3 Gdańsk przeprosił za sytuację i tłumaczył, że "był to ludzki błąd najprawdopodobniej popełniony pod wpływem stresu i pod presją czasu". Pracownik wyjaśnia także, że gdy tylko zorientowano się, iż na ekranie pojawiły się napisy autodeskrypcji pochodzące z innego programu, zostały one zdjęte.

Jest mi niezmiernie przykro, z powodu zaistniałej sytuacji. Proszę uwierzyć, że nie było to w żaden sposób zamierzone. Był to ludzki błąd, popełniony w technice w Warszawie, najprawdopodobniej pod wpływem stresu i pod presją czasu. Zdaje sobie sprawę z faktu, że żadne wyjaśnienie nie jest w tej sytuacji satysfakcjonujące, ale proszę mi wierzyć, że ubolewam z powodu tego błędu. Będziemy prosić o szczegółowe wyjaśnienia tej sprawy w naszej Centralnej Emisji w Warszawie. Ja mogę jedynie z całego serca przeprosić w imieniu swoim oraz kolegów z Warszawy za zaistniałą sytuację, chociaż wiem, że przeprosiny te i usprawiedliwienia, nie są w stanie zatrzeć fatalnej wymowy tego błędu - napisał Mirosław Samsonowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Żona Pawła Adamowicza: "Musimy zrobić rachunek sumienia"
KOMENTARZE
(192)
Wszystkowiedz...
3 lata temu
Hehe dobre.... Pozdrawiam TVP ;)
andy
3 lata temu
tak go miłowali w Gdańsku, że do małpy przyrównali. Żeby nie było, uważam że Adamowicz powinien zostać świętym.
Gość
3 lata temu
Nie wiem co to jest fejk
Deska
3 lata temu
Ktoś z Centralnej Emisji powinien za to beknąć. Jestem zniesmaczona i zasmucona, że takie napisy pojawiły się podczas uroczystości pogrzebowej.
WITOLD
3 lata temu
Szanowny Pan Prezes Kurski tak zreformował całą TV, że ciężko tam teraz znaleść fachowca, za to hejterów całe stada. "MUSIMY TRZYMAĆ SIĘ RAZEM"
zibi
3 lata temu
a może tak miało być ?? księża jako stado małp ?? ciekawe porównanie, co na to dyrektor z torunia
B52
3 lata temu
niekiedy strzelając z biodra można trafić w sam środek tarczy
ZOO
3 lata temu
Pawiany to zwierzęta stadne o wielkiej więzi w stadzie. W stadzie rządzi najsilniejszy samiec.
Trwasz
3 lata temu
POziom komentujacych POraża. Rynsztok to przy was to perfumeria.........
Endi Kraków
3 lata temu
Pawiany trzymajcie się razem.
tv
3 lata temu
Baju baju będziem w raju! Jak przełącza się wizję to i też od razu fonię. Co ma do tego Warszawa? Nie wiem jak teraz ale kiedyś było tak że na tvp2 leciał ogólnopolski program a bodajże o 19 wchodził lokalny (nie pamiętam godz bo to było kilkanaście lat temu) to jednym przyciskiem przełączało się wizje i fonie na lokalne studio.Nie było technicznej możliwości żeby przełączyć jedno a drugie nie.
Józef
3 lata temu
O bo padnę dobre to stado pawianów
aA
3 lata temu
Zdjąć NACZELNEGO PAWIANA i jego nieudacznych znajomków
jarex
3 lata temu
chamówa w TVP a nie pomyłkę, taki pracownik powinien być zwolniony za taką pomyłkę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić