Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Trump apeluje do Putina. "Powinien to ujawnić"

W najnowszym wywiadzie były prezydent USA Donald Trump wezwał Władimira Putina do ujawnienia wszelkich szkodliwych informacji na temat rodziny Bidenów. Mimo trwającej wojny w Ukrainie Trump cały czas chwali prezydenta Rosji.

Trump apeluje do Putina. "Powinien to ujawnić"
Donald Trump wezwał Putina do ujawnienia brudów na temat Bidenów (Getty Images, 2021 Getty Images)

We wtorek opublikowano wywiad z Donaldem Trumpem dla programu "Just The News". Były prezydent USA ponownie przywołał niepotwierdzone oskarżenia, że Hunter Biden otrzymał 3,5 mln dolarów od Eleny Baturiny, byłej żony byłego burmistrza Moskwy. Trump poprosił Putina, by ujawnił szczegóły na ten temat.

Myślę, że Putin zna odpowiedź na to pytanie – powiedział Trump, odnosząc się do rzekomych transakcji Huntera Bidena w Rosji. – Myślę, że powinien to ujawnić. Myślę, że powinniśmy znać odpowiedź.

W październiku 2020 r. Putin podkreślił, że nic nie wie o jakichkolwiek powiązaniach biznesowych między Bidenem i Baturiną.

Donald Trump o Putinie: "geniusz"

Pod koniec lutego Donald Trump określił Władimira Putina mianem "geniusza". Twierdził, że uznanie przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych republik w Donbasie to "sprytne posunięcie".

To jest geniusz. Putin ogłasza dużą część Ukrainy jako niepodległą. Och, to jest wspaniałe - mówił w wywiadzie dla programu "Clay Travis & Buck Sexton Show". Wywiad opublikowano 22 lutego. Dwa dni później Rosja zaatakowała Ukrainę.

Pomimo agresji Rosji, która zaatakowała niewinny kraj, Trump nie wycofuje się z pochlebstw na temat Putina. W ubiegłą sobotę podczas wiecu w stanie Georgia stwierdził, że prezydent Rosji "jest mądry", choć jednocześnie przyznał, że"popełnił błąd", doprowadzając do wojny.

Tak, Władimir Putin jest mądry, ale myślałem, że będzie negocjował, ale postawił 200 tysięcy żołnierzy na granicy. To nigdy nie powinno się wydarzyć – powiedział Donald Trump.

Zobacz także: Biden odpowiedział na krytykę. "Wybitny polityk, który umie korzystać ze swojego doświadczenia"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić