Angelika Karpińska| 

Chiny i WHO. Donald Trump przerywa milczenie. Mocne słowa byłego prezydenta

247

W niedzielę były prezydent USA Donald Trump po raz pierwszy od odejścia z urzędu wygłosił publiczne przemówienie. Zaatakował swojego następcę i stwierdził, że Biden został skompromitowany przez Chiny.

Chiny i WHO. Donald Trump przerywa milczenie. Mocne słowa byłego prezydenta
Trump atakuje Bidena (Getty Images)

W swoim pierwszym przemówieniu od czasu opuszczenia Białego Domu Donald Trump zaatakował swojego następcę Joe Bidena. Stwierdził, że jest on niewolnikiem Chin i został przez nie skompromitowany.

Były prezydent ostro skrytykował decyzję o ponownym przystąpieniu USA do Światowej Organizacji Zdrowia, określając WHO jako "marionetkę Chin". Często odnosił się także do interesów biznesowych syna prezydenta Huntera Bidena z Pekinem.

Oczywiście, jak wiadomo, administracja Bidena ma bardzo bliskie, osobiste stosunki z Chinami, więc nie spodziewam się zbyt wiele - stwierdził.

Donald Trump ostro o Chinach

Trump opisał Chiny jako kraj, który "okradał nas od lat" i zaznaczył, że trzeba im się przeciwstawić. Oskarżył również Pekin o zatajanie informacji dotyczących pandemii koronawirusa.

Donald Trump powiedział, że Joe Biden miał "miał najbardziej katastrofalny pierwszy miesiąc spośród wszystkich współczesnych prezydentów". Stwierdził, że jego administracja prowadzi politykę "przeciwko miejscom pracy, rodzinie, granicom, energii, kobietom oraz nauce". Trump wezwał Bidena do ponownego otwierania szkół pomimo pandemii i przeciwstawienia się Chinom i ich praktykom handlowym.

Zobacz także: Lodowe kule w jeziorze. Niezwykłe zjawisko w USA

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić