Trzaskowski uderza w Kaczyńskiego. "Niesłychana buta i arogancja"

176

W niedzielę (17 marca) w Krakowie odbyły się dwie duże konwencje samorządowe - Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Do stolicy Małopolski przyjechali m.in. Rafał Trzaskowski i Jarosław Kaczyński. Prezydent Warszawy został zapytany o piątkową komisję śledczą ds. Pegasusa, podczas której zeznawał Kaczyński.

Trzaskowski uderza w Kaczyńskiego. "Niesłychana buta i arogancja"
Trzaskowski uderza w Kaczyńskiego. "Niesłychana buta i arogancja" (FotoNews, Marcin Banaszkiewicz)

Już w niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe w Polsce. Kampania wyborcza trwa pełną parą, a w niedzielę w Krakowie odbyły się dwie duże konwencje samorządowe - Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Do stolicy Małopolski przyjechali m.in. Rafał Trzaskowski i Jarosław Kaczyński.

W trakcie swojego spotkania Trzaskowski został zapytany o Jarosława Kaczyńskiego, który w piątek 15 marca pojawił się przed komisją śledzą ds. Pegasusa.

Już na początku posiedzenia Jarosław Kaczyński odmówił złożenia przyrzeczenia, które składają wszyscy świadkowie zeznający przed komisjami śledczymi. Szybko na pierwszym posiedzeniu sejmowej komisji ds. Pegasusa wywiązała się awantura słowna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński musi sprzedać dom? Ostry głos z rządu
- Ja bym chciał poznać prawdę. Przypominam, że premier Kaczyński był wicepremierem do spraw bezpieczeństwa, a zachowywał się tak, jakby nie chciał wyjaśnienia tego, co najważniejsze. Niesłychana buta i arogancja - powiedział Rafał Trzaskowski cytowany przez "Fakt".

Wybory samorządowe 2024. Kogo wybierzemy w kwietniu?

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2024. Głosowanie potrwa od godz. 7 do 21. W jego trakcie wyborcy będą mogli oddać głosy na kandydatów do rad gmin, powiatów (a także miast na prawach powiatu) oraz sejmików województw. W Warszawie przeprowadzone zostaną dodatkowo wybory do rad dzielnic i osiedli.

W całej Polsce odbędą się również wybory na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. W przypadku, gdy pierwsza tura głosownia nie przyniesie rozstrzygnięcia, a więc żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż 50 procent ważnie oddanych głosów, dwa tygodnie po pierwszej turze odbędzie się druga tura wyborów samorządowych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić